Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Labrador ve tuvalet eğitimi :)

Merhabalar... Sonunda krem rengi 2 aylık dişi labradorumuza kavuştuk. Müthiş akıllı ve oyuncu bir yaratık, Allah sağlıklı ve uzun ömürler versin... Evimiz yeni olduğundan köpeğimizin nerede kalması gerektiğine tam olarak karar verememekle birlikte, onun dinlenmek için daha çok fayans ve taş zeminleri tercih ettiğini gözlemledim. 2 gündür evde kakasını evin hiçbir yerine yapmadı. Dışarı çıkardığımızda görüyor hacetini, biliyor sanırım eve yapılmayacağını :D Çiş için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Aslında dışarı bıraktığımızda hemen yapıyor çişini ama geceleri kapısı kapalı olduğundan sanırım. Kapısını açar açmaz yakalayıp çıkaramazsak ya parkeye ya da halıya koyuru veriyor :) (işin garip tarafı yattığı banyoya çiş yaptığını daha görmedim) Aslında gözlemlerinden biri de şu oldu; çişi geldiğinde yada susadığında yada acıktığında küçük çocuk gibi viyaklamaya başlıyor... Neyse efendim, evim 3 katlı bahçeli ve ayrıca site olduğundan çimenlik alanlar ve parklar da mevcut. Evde biz yokken viyaklıyormuş yavrucak... Şimdi sizden ricam çiş eğitimini nasıl vermeliyim ve çişini öğrenene kadar ve biz evde yokken nasıl bir ortamda bırakmalıyım... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

img

koyu

18 yıl 4 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tekrar merhaba, yardımlarınız için teşekkürler :D Bizim kız ağlamayı kesti, tuvaletini sabahları evin balkonuna, akşamları biz evdeyken bahçeye yapıyor :D Kış olana kadar çişini tutmayı öğrenirse benden mutlusu yok, hoş eve işese de mutluyum ama... :D Bi de dış kapıyı öğrendi; çişi gelince kapı kapalıysa mızırdanmaya başlıyor küçük hanım. Anlayacağınız kışa kadar eve işeme derdi sona erdi. Darısı tüm köpekseverlerin başına :D

img

koyu

ÖZEL MESAJ

Yeni köpeğin hayırlı olsun.Peki kaplumbağaların ne oldu. Frozen yakalar :)

img

frozen

18 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Frozen merhaba, Kapluşlarım izmir`deki teyzemin oğluna gittiler :) Benden daha iyi bakacağına söz verdi :) Ben de kıramadım...

img

koyu

ÖZEL MESAJ

Koyu
Çok şaşırdım inanki bu cevabı hiç beklemiyordum. Gerçekten çok üzüldüm.
Halbuki ben forumun kaplumbağa bölümüne her çeşit katkı adına ve kaplumbağalar adına senden çok umutluydum. İhtiyacı olduğunda kapıp giden biri değil sürekli katkı yapan kalıcı biri olacağını ama şimdi yeni bir hayat başlangıcının telaşında olduğun için mecburen ara verdiğini düşünüyordum..Meğerse seni sessizce kaybetmişiz..
Köpeğin adına sevindim iyi birine denk geldi , şanslıymış kereta.Yakında herşeyi güzelce öğreneceğini ve sorun kalmayacağını düşünüyorum.Kolay gelsin

img

frozen

18 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ