Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Tuvalet eğitimi verdik ....yani kısmen :)

arkadaslar şimdi 4aylık olan bi golden yawrumuz var aldığımızda tuwalet eğitimi verilmişti fakat eve alışana kadarda biraz zorlandı sanırım şimdi alıştı ama sadece çişini gazeteye yapıyo hemde itinayla ...ama nedense kakasını nereyi boş bulursa oraya yapıyo ne denediysem olmadı yani şöyle diyim gazete hariç heryere yaptı :) kaç kere hawada yakaladım yaparken gazeteye götürdüm buraya yapıcaksın diye bekledim başında ama nafile sadece çişini tuvalet olarak görüyo nerde olursa olsun gazete olmazsa yapmıyo ama kakası onun için bi rahatlık lüks boyle evi wc ye çevirdik :) başına boyle bişi gelen varmı acaba nası bi yol izlemeliyiz?

img

goktugvw

18 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yavrunuz tyvalet egıtımı ıcın buyumus gunde 2 kere sabah aksam yemekten sonra cıkarırsanız 20 dak ıcınde dısarı yapar sonra eve yapmazlar. eve yaparsa yaptıgı yeri koklatın ve ses tonunuzu otoriter kullanıp gazete ile yere tuvaletine yaptıgı yere hızlı vurun tek kelimelik komutlar verin `hayır`gıbı 1hafta ıcınde eve yapılmayacagını ogrenır . goldenlar son derece akıllıdır sevgiler

img

hülyah

17 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim köpeğimde sadece kakasını gazeteye yapıyordu ama alıştırdık artık köpeğim 2buçuk aylık köpeği gördüğümüz bir yere tasmayla bağladık suyunada yemeğinede ulaşabiliryordu yemek yedikten o tarafa gitmek için tasmaya asılıyordu bizde alıp hemen gazetenin oraya götürüyorduk ve yapana kadar bekliyorduk yapmayınca tekrar bağlıyorduk tekrar asılıyodu elinde sonunda yapıyordu artık alıştı:D köpekler kakalarnı kendi yattıkları yerlere yapmazlar yani benim düşüncem bilmiyorum seninki yapıyotrmu

Hülya hanım teşekkür ederim ilginiz için...çok akıllı olduğunu tecrübeyle sabitledik gerçekten hatta fazla akıllı dalga geçiyo bizimle :) dediğiniz gibi yaptığı yeri gösterip kızınca ona inat olsun diye hemen oracığa yada en olmıycak yeri seçip çişinide yapıyo :D en iyisi sanırım dışarı alıştırmak olacak boylece eve yapmamayı öğrenir belki kısa zamanda...kızdığımız zaman sesimizi yükselttiğimiz anda ters tepiyo yaptığınıda yapmıyo aksi oluyo sinirimize hakim olup anlattığımızda hemen kavrıyo istediğimizi yapıyo. Bu wc olayınıda çözersek hiç sorunumuz kalmıycak teşekkürler tekrar:)

img

goktugvw

ÖZEL MESAJ

Merhabalar :) tuwalet eğitiminde son noktaya gelmek üzereyiz sanırım en azından çişini yaptığı gazeteye çok yakın yerlere yapmaya başladı ewdeyken durum boyle ama oda dışarı yapmaktan yana sanırım dolaşmaya çıkar çıkmaz hemen yapıyo tuwaletini bi süre sora eve bağımlı kalmıycak buna sewiniyorm ....teşekkür ederim ilginiz için

img

goktugvw

ÖZEL MESAJ