Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Farkları ne???

Herkese selam bişey sormak istiorum bu cockerların ne farkı war hane american we spain olarak ayrılıolarya benim hiç bi bilgim olmadığı için ayırt edemedim görünüş we dawranış olarak farkları warmı acaba cewap yazarsanız sewinirim şimdiden teşekkürler....

ya hade ama ya bi cwp yazın kimse mi bilmio bu köpeklerin farkları ne?

Sevgili Elendil, şu anda kütüphanemden ve kaynaklarımdan uzağım. Cuma günü sorunu cevaplayacağım. Selamlar Orhan YILMAZ www.kangals.com

Sewgili Zileliorhan, çok teşekkür ederim cewabı bekliyorum şimdiden saol...

Sayın Elendil, Söz verdiğim gibi cocker hakkındaki yazını cevaplama istiyorum. İstersen bu konuda kısa bir bilgi vereyim. Eğer bilimsel konuşacaksak, bu konudaki bilimsel bilgilere güvenmek zorundayız. Ben elimdeki kaynaklara baktım ve İspanyol Cocker Spanyel hakkında bir bilgi bulamadım. Yani böyle bir köpek ırkı yok. Bu konuda internet sitelerinde de bir bilgiye rastlamadım. Amerikan Cocker Spanyel ise İngiliz Cocker Spanyel`den üretilmiştir ve daha küçük yapılıdır. Selamlar Orhan YILMAZ www.kangals.com

zileliorhan çok teşekkür ederim soruma önem werip araştırdığın için saol... Ben resimlerini görmüştüm bi yerde ondan sordum biraz farklı görünüolardı ispanyol yazanın kulakları daha uzun tüylü görünüodu belkide köpeklerdeki farklılıktı pek anlamadığım için çözemedim yinede çok saol...

ispanyol cooker spaniel diye bir cins yok. zaten spaniel ispanyol demek. ingiliz cooker ve amerikan cooker akraba olup herikisi de avco kökenli olmakla birlikte, amerikan artık hemen hemen tamamıyla ev köpeği oldu ve avcılık özelliklerini kaybetti sayılır. ingiliz cooker kuş avcısıddır. özellikle de su kuşları ve çulluk. zaten ismi de oradan gelir.

img

jales

19 yıl 2 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Jales,yanılıyorsun. Spaniel birçok ırkı içinde barındırır,bir türü belirtir.sarkık kulaklı avcı köpekler..

Spanish,ispanyol demek.

bu çok tartışıldı ve ispanyol cocker diye birşey olmadığına karar verildi en son sanırım... belki başka bir spaniel türünü bizimkiler o isimle yaydı..sadece cockerlar yok çünkü.Spaniellere 2 örnek 

sussex spaniel

english springer spaniel

bunları gören cocker der

daha çok spaniel var,nette araştırın isterseniz.

şimdi çıkmam lazım,anca bu kadar yazabiliyorum..ama ispanyol cocker spaniel yok gibi...

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yeni girebildim,içimde kalmasın yazmak istiyorum :) ispanyolun doğuşu bu olabilir :D

bazı yabancı sitelerde sadece "cocker spaniel" yazıyor.eğer insanlar spaniel i ispanyol olarak düşündüyse..american veya ingiliz cocker ın da orjinalinde spaniel`le beraber yazıldığını fark etmediyse ispanyol cocker diye ortaya atıldı :)

elendil,eğer bahsettiğin köpeğin kulak uzunluğu böyleyse bu "cocker spaniel".

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ