Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

tuvalet alışkanlığı kazandıramıyorum napıcamm?

2 aylık kızım çakıl`a çok uğraşmamıza rağmen bir türlü tuvalet alışkanlığı kazandıramadık evde her bulduğu yere tuvaletini yapıyor takip etmeye çalıştım ama tuvalet zamanları da çok belirsiz napıcam lütfen yardım edin

img

gevezefare

19 yıl 1 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

boşwer gewezefare bırak dağınık kalsın ilerde bigün mutlaka öğrenir (yane inşallah :))

3 aylık golden besliyoruz evimizde. 1 buçuk aydır bizle beraber ama hala öğrenemedi bende salıverdim naparsa yapsın :)) sabırla yaklaşacağım inşallah öğrenir

img

afacanduman

17 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam gewezefare kızın çakıl ne durumda öğrendimi tuwaletini nereye yapcaanı ?

SLMLAR...BENİMDE KÖPEĞİMİ ALALI 4 GÜN OLDU.(COCKER)ADI KARAMEL:) TUVALET ALIŞKANLIĞINI ALIŞTIRMAMIZ ÇOK KOLAY OLDU.UZUNCA BİR KORİDORUMUZ VAR.ORAYA GAZETE KAĞITLARINI SERDİK.HER YEMEĞİNİ YEDİKTEN SONRA TUVALETİNİ YAPOYORDU.TUVALETİ GELDİĞİNDE ZATEN ANLIYORUM.YERLERİ ACELE Bİ ŞEKİLDE KOKLUO.O ZAMAN BENDE HEMEN GEZETE KAĞITLARININ OLDUĞU YERE ÇAĞIRIYODUM,YAPIYORDU.2 GÜN BÖYLE GEÇTİKTEN SONRA,HER TUVALETİ GELDİĞİNDE KORİDORA GİDİYOR VE YAPIYOR.ÇABUK ALIŞTI MAAŞALLAH.SİZDE BU YÖNTEMİ DENEYİN.İNŞALLAH SİZİNDE İŞİNİZE YARAR.KOLAY GELSİN...

img

candy_87

17 yıl 10 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb arkadaşlar. bencede en iyi yöntem gazete kağıdı. Tek yapmanız gereken kendinizde biraz ödün vermek gerekirse uykusuz kalıcaksınız. ben 1 gecede öğrettim. evin herhangi bir köşesine geniçşe olmak üzere gazete kağıdı serin. sonra köpeğinizi takip edin. yerleri koklamaya başladıgı an hemen gazete kagıdının üstüne götürün. eger siz alana kadar hafif de olsa yere yaptıysa yeri iyice silin. fakat sakın içinde amonyak olan ürünleri kullanmayın. köpek amonyak kokusunu kendi çişiyle karıştırır. bu defa oaraya yapar. sonra gazeteyi öğrenince yavaş yavaş her geçen gün balkona yaklaştırın. en sonunda balkona çıkarın gazete kagıdı. sonraki günler ise gazete kagıdını tek kagıda düşürün. Hepinize kolay gelsin.Bu arada köpeğiniz arada bir de ortalıga yapacaktır. hemen telaşlanmayın . 3 aylıktan küçük köpekler idrar kesesini tutmakta güçlük çekerler oldugu yere salıverir bazen :)

img

skaterext

17 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ah ah sormayın yokmu su tuwalet 2 aylık oldugu için o daha cok bebek bende bir hafta once aldım benimkide 2 aylık zamanla alısır biraz ugras çiş kokullu damlalar falan war onları alıp gazeteye damlat inşallah öğrenir inşallah benimkide öğrenir....

Vereceğim tavsiye çok az bilinen ve çok etkili bir yöntemdir.Kim ne derse desin siz deneyin Her yavru yemekten sonra büyüğünü ,uykudan uyanınca çişini yapar Yemek yer yemez mümkünse bahceye veya sokağa çıkartın FAKAT..bazıları korkar ve yapmaz eve saklar bunu tetiklemek için anüs kaslarına uyarı gerekir bu da gazete kağdından 10 cmX10 cm bir parça yırtıp çubuk şeklinde yuvarlayın ve ikiye katlayın (yani kibrit uzunluğunda ve iki misli kalın olsun ,dışarı çıkartırken kapı dışında bunu ıslatarak anüsüne yarısı içerde kalacak gibi yerleştirin.Onu atmak için ıkınacak ve haliyle dışarıya kaka yaptığında bir sorun olmadığını anlayacaktır sonrada ödülünü verin.10 kez de garanti veriyorum Bir ek de var sokakta verdiğiniz ödül evdekinden farklı olmalı ve sokak kapısına yetişemeyeceği yükseklikte asılı olmalıdır

img

zorooztu1

17 yıl 9 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ