Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Köpek Nakliye..

Slm arkadaşlar Ankara`dan-Küyahya`ya köpek gelecek fakat nasıl gelecek?Kargoların taşımacılığı felan yokmuş.Napıcaz yok mu bi çaresi yaw?Kendim gidicem alıcam ama araba yok illa otobüsle getirmem lazım yada kargo v.s Teşekkürler...

img

pascal83

17 yıl 11 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

HEMEN HEMEN BÜTÜN PETSHOPLAR KARGO İLE YOLLARLAR SONRA NE OLUR BİLİYOMUSUN ÇOĞU DAHA SANA ULAŞMADAN ÖLÜR ÇÜNKÜ PETSHOPLARIN AMACI BU MASUM CANLILARIN SIRTINDAN PARA KAZANMAKTIR GİDİP KENDİN OTOBÜSLE ALABİLİRSİN HEM GEZMİŞ OLURSUN HEMDE ONUN İÇİN DAHA İYİ OLUR.

Herkese merhaba, Yeni çıkan kanuna göre, otobüs bagajında canlı hayvan taşımak yasak zaten şoförler de almıyorlar. Eğer gelecek köpek enik ise ve otobiste kucakta gelecek ise, onu bilmem. Yola çıkmadan önce bir veterinerde sakinleştirici vurdurup, otobüz içinde taşıyabilirsiniz. Selamlar Orhan YILMAZ www.kangals.com

Otobüs ile bagaj kısmında götürebilirsin.Zamanında bende köpeğim için bir çok otobüs firmasıyla konuştum.Bagajda götürebiliriz ancak dediler.Hatta köpeğin uyutulması taraftarıydılar.Ama ben bu konuya sıcak bakmıyorum.Çünkü köpeklerin uyutuldukları zaman ömürlerinin kısaldığını duydum.Eğer köpüş küçük ise geniş bir karton kutu olabilir.Ama orta boy veya daha büyük ise bir kafes alman gerekir.Yolculuk öncesinden yemek vermeyi kesmen gerekiyor ayrıca.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

img

velvet

18 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım otobüslerde taşımak yasak değil ama her firma kabul etmiyor ben kendim izmirden alıp geldim köpeğimi kutuda taşımak pek uygun olmuyor kutuyu yırtıp çıkabilir. kafes fiyatlarıda malum biraz pahalı bu yüzden biraz pratik zekalı olmak gerek :) evlerde kullandığımız plastik çamaşır sepeti bu iş için en uygun araç içine bolca gazete kağıdı koyup köpeği içine koyduktan sonra bir parça iple ağzını sıkıca bağlarsak herhangi bir sorunla karşılaşmadan bagajda taşıya bilirsiniz eğer mesafe uzaksa mola yerlerinde durunca bagajı açtırıp kontrol etmekte fayda var. hadi kolay gessin

img

garion

20 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

trene ne dersin.onlar hayvan taşıyorlar.yanlız yol biraz uzun sürüyor :)ama daha rahat edersin.