Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

ısırıyor yardım arkadaşlar

arkadaşlar 3 aylık köpeğim var uysal ve oyuncu ama oyun oynarken çıvıtıyor ve ısırıyor, şimdi neyse de büyüyünce mahvedicek o yüzden kızıyorum ama bazen havlamaya başlıyor daha önceden havlamayı bilmeyen köpeim...lütffen yardım arkadaşlar nasıbir yol izleyeyim yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

img

pini1

18 yıl 5 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aynen ya benim köpeğim 2 aylık ve oyun oynarken ısırıyo büyüyünce koparıcak harbiden ne yapmamız lazım böle olmaz ki

img

fulya20

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merak etmeyin arkadaşlar benim köpeğimde ilk aylarında herşeyi ısırmaya çalışıyordu ama şimdi o alışkanlığını bıraktı sanırım ufakken herşeyi ağılarıyla tanımaya çalışıyorlar birde dişlerinin kaşıntısı var tabi benimki tam olarak ısırmıyordu hafifce sıkıp ne olduğunu anldıktan sonra bırakıyordu heralde sizinkilerde bırakır kendnize iyi bakın

img

maydin02

18 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlr burda magdur 2 köpeksever var..bilgisi tavsiyesi olan arkadaşlra bi zahmet edin neden böyle bi forumda cvp olmaz anlayamıyorum

img

pini1

ÖZEL MESAJ

bu konuda dünya kadar başlık var,biraz araştırsanız iyi olur. mesela oynarken ısırmaya başladığında oyunu keser,yüz vermezseniz ve bunu her ısırdığında tekrarlarsanız ısırmanın oyunu engellediğini kavrayacaktır. ve değişik oyuncaklar alın,onlara yönelsin ilgisi.her köpek aynı yapıdaki oyuncakla oynamayabilir,o yüzden çeşit olmasını tavsiye ederim. dediğim gibi,birçok sitede de çözümler yazar.yavru sahibi olmak kolay mı.arama motoruna ilgili kelimeleri yazıp arasanız bile bir sürü bilgiye ulaşırsınız.

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalar, Köpekler 5 , 6 aya kadar ısırma alışkanlığı olması çok normal. :) Çünkü daha dişleri gelişiyor ve hali ile o gelişme ağzının içinde bir kaşıntı yaratıyor ; Bu kaşıntıyı gidermek içinde bulduğu herşei ısırıyor , kemiriyor. :) He He Korkmayın birşey olmaz :) daha kendisinin ne olduğunu bile bilmiyorlar. Büyüsünler birde o zaman neyin ne olcağını , sahibine zarar vermeden nasıl oyun oynancağını anlıcak. O sert ve direkt kemirme özelliğini savunma olarak kullanmaya ayıracaktır. Bu dişlerinin gelişmesi ve kaşıntıyı gidermesi için her süper market de özel kamik ve kemik şeklinde sert krakerler vardır onlardan alın onu parçalasın!... Kendinize iyi bakın!... Byes

img

naymanli

19 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler naymanlı yazdıkların için...umarım dediğin gibi olur hyalnız benm köpeğim oyuın oynarken yapıo sadewce bunu 3 aylık bilinçsiz yapıyor umarım devam etmez.saol tekrar

img

pini1

ÖZEL MESAJ

Daha öncede yazdıklarım gibi. Merak etmene gerek yok. Zaten 3 Aylık falan mış. Onun için çok çok normal. Birde köpeğine korkutarak eğitim verme ve bağırarak bazı nesneleri gösterek eğitmeye falan çalışma. Onun üzerinde ters tepki yaratabilir. Sonuçta bu şekilde sahibi ona korkutarak falan eğitim vermesi onun için eğitim sayılmaz daha beter işin ucunu kaçırırsın. Sanki bir insan gibi davran ona. :) Ben öğle yapıyom oda sonuçta canlı ben onu dostum , arkadaşım veya çocuğum gibi görüyorum. :) He He!... Msn adresimi veriyorum kafanıza acil takılan birşey olursa yazarsınız. [email protected] - Msn den ulaşabilirsiniz. Kolay Gelsin. Byes

img

naymanli

19 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ