Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

köpekte pire var

köpek durmadan kaşınıyo üstündeki böcekler zıplıyo pire olduğunu burdan anladım.bide bize bulşır mı eve dağılabilir mi ne yapmam lazım korkudan bütün evi temizdik veterinere götürücemde tedavisi kaç gün sürer bu pirelerden kaç günde kurtuluruz acaba yoksa köpeği dışarı bırakmak zorunda kalıcaz bi de ne yedirmeliyim tuvaletide bozuk

img

fulya20

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba Fulya, ("Köpekte Yara var" mesajına yazdığım cevabı aynen kopyalıyorum) Bulunduğun yere en yakın İl veya İlçe Tarım Müdürlüğü`ne gidersen, orada veteriner hekim bulacaksın. İl Tarım Müdürlüğüne gidersen, orada Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü`ne gitmen gerekir. mesai saatleri içinde ücretsiz muayene ettirebilirsin. Kesinlikle senden bir ücret talep etmez. Vereceği reçeteyi de en yakın veteriner kliniğinden alabilirsin. Bu tip hastalık, aşı ve tedavi konularında lütfen bu yolu takip ederek, hemen İl veya İlçe Tarım Müdürlüğü veterinerlerine götürelim. Lütfen kendi başımıza veya ondan bundan duyduklarımızla tedavi yapmayalım. Veteriner Hekim arkadaşlarımıza güvenelim ve saygı duyalım. Çünkü bu onları işi. Selamlar

dış parazıt tedavisi için kullanılacak ilaç iki kez uygulanır genelde parazitler spesifiktir hayvana özgünür am konakçı bulamadıklarında tüm canlılar onun için konakcıdır bu nedenle evet sizede geçebilir. en kısa zamanda veterinere götürmeniz lazım ama köpeğinizizn yaşını belirtmemişsiniz dışkılamada sorunu var diyorsunuzda ne gibi bir sorun rengimi kıvamımı iç parazitlerde buluna bilir. eger buyuk bırt kopekse ve aşılama yapışdıysa oncesınde parazit uygulamasıda yapılmış olmalı eğer ilk kez yapılaçaksa veteriner zaten her açıdan müayene edecektir taminene oncelikle iç parazit olarak.dıs parazit ilaçın uygulamsı çok kolaydır ama tavsiyen dısaraı yolluyaçağınıza öncelikle tedaviyi deneyin

img

seyyide

18 yıl 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

köpeği veterinere götürdüm . üstüne pudraya benzeyen beyaz bi ilaç döktü bi tanede hap verdi . 10 gün sonra aşıya getir dedi köpek 1.5 aylık peki bu pire için ilaçlamanın tekrarlanması mı gerekiyor bide tuvatini her yere yapıyo gazetenin üstüne kesinlikle yapmıyo ne olcak böle

img

fulya20

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ