Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Yardım aylık masraf...

Arkadaşlar lütfen biri bana yardım etsin cinnet geçiricem yoksa. Artık kimseye güvenemez olduk, bir doberman yavrusu almaya karar verdik ve onun için bir bütçe ayarladık en başta, sonra da tahmini bi aylık masraf çıkarttık. Hani aşısıdır, yemidir vs... şeklinde... Hayvana evde bakacağız, evin her yerine girip çıkma şansı yok, onun gün içinde dolaşabileceği alan yaklaşık 60 m2`lik falan bi alan. Ancak sabah 1 saat akşam 2.5 saat onunla dışarıda koşup oynayabiliriz yaz/kış farketmez. Doberman konusunda ısrarlıyız yani tüm ırkları araştırdık ve ya doberman ya hiç diyoruz. Şimdi size sormak istediğim sorular var. 1. 1 Yaşına kadar hayvanın bize aylık ortalama masrafı ne olabilir? Soruyoruz çünkü herkes farklı bir rakam söylüyor, herkes kendi mamasını satma peşinde, herkes kendisinin aşı vuracağını hesaplayarak söylüyor ve bazen de hayvanı satabilmek için çok düşük rakamlar söyleniyor. ama ben sizden yardım istiyorum. 2. 1 yaşından sonra bize masrafı ne olacak? 3. Hayvanın garantisi kaç gün olmalı. Pet shoplar ve çiftlikler 15 gün verirken, kendi üreten hayvan-sahipleri "ben teslim ederim" işim biter karışmam gerisine diyor. 4. doğmamış hayvana kaparo isteyene bile rastladım. Dur bi doğsun hele değil mi? Ama o doğmamış olanı %99 alacağım. Tabii doğduğunda. 5. DOberman biz evde yokken sorun çıkarır mı? Yani ufak tefek eşya kemirme problemini disipline edebileceğimizi düşünüyorum ama havlaması ve ağlaması pek hoş olmaz. Daha önce de köpek besledim, 5-6 aydan sonra genelde gündüzleri yatardı, akşamları haraketli ve aktifti. Doberman da böyle olmaz mı? Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ediyorum.

img

oktayg_474

18 yıl 1 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ