Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

YARDIM LÜTFEN ! ! ! ! ! !

acil ! öncelikle hepinize selam arkadaşlar ben kız arkadasıma köpek hediye edeceğim apartmandalar en üst kat büyük bir balkonu var geniş üstü kapalı orda durucak ev içinde ideal olan bir yavru istiyorum sizin fikrinizi almak istedim ne tür alabilirim vede fiyatları örnegin labrador yavruları uygunmudur ve yavru fiyatı nedir golden retriever yavruları uygunmudur ve fiyat nedir veya sizin tavsiye edebileceğiniz neler vardır benim verebileceğim fiyat max 250 milyondur bu fiyata bulabilrmiyim önerileriniz tavsiyeleriniz teşekkürler şimdiden

img

hastaruh

19 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım, yanlış anlama ama bir köpek hediye olarak verilmemeli. bu hediyenin sorumluluğu çok büyük keza. yanlış yerden alırsan köpek hastalık taşıyorsa ve birkaç ay içinde ölürse kız arkadaşın ne yapacak üzülmeyecekmi.ayrıca max 250 demişsin hadi buldun daha ucuzada buldun, sonraki bakım masraflarını nasıl karşılayacaksınız. istersen bir mama fiyatlarını araştır. birkaç veterinere yavrunun yoğun aşı programı içindeki maliyetini sor öğren. hadi bunlarıda karşıladın kız arkadaşın hazırmı bir köpekle yaşamaya köpeğin ortalama ömrü 12-15 yıldır. ömür boyu birlikte yaşayabilcekmisiniz yada birkaç ay sonra ya ben bunla baş edemiyorum diye terkmi edeceksiniz. köpeğin kız arkadaşına yaratabilecek sorunları ve yükleri iyice araştırıp onun kararı doğrultusunda almanı tavsiye ederim( tuvalet, eğitim, kemirme eşyalara zarar verme, yalnız kaldığında ağlama vb...)

img

ugocmez

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ewet,ugöçmez`e katılıyorum. iyi niyetle alınmış,bir karar ama onun canlıolduğunu da unutmamak gerek.kız arkadaşın,yaşadığı sorunlardan dolayı bunalabilir daha sonra.. ve 250 liranı alıp sana hasta yavru da verebilirler mesela,o zaman çok üzülürsünüz.ve sonraki masrafları fazla gelebilir.yani birçok yönden uygun değil. tavsiyem,güzel bir akvaryum ve bir-iki balık olabilir :) bu paranın bir kısmıyla hem hoş,hem canlı,hem rahatlatıcı bir hediye almış olursun. kedi de olabilir demek isterdim ama belli olmaz..bakımı köpeğin yanında çocuk oyuncağı gibi olsa da kız arkadaşının yine köpek gibi uzun ömürlü,ilgi isteyen bir hayvanla uğraşmak isteyip istemediğini sen daha iyi bilirsin.eğer uygun dersen,yuva arayan süper,çok tatlı bir sürü yavru var.gerekirse ben de aracı olarak yardım ederim. canlı hediye olması bana göre yanlış.ama karar verilmişse de bunları düşünmeni tavsiye ederim.inan;köpek,alabileceğin en zorlu,pahalı ve sorunlu hediye olacaktır.

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet tabiki hediye edebilirsiniz tabiki siz onu düşündüğünüze göre bütün aksilikleri düşünmüşsünüzdür, bizde yaklaşık 2 yaşlarında çok sevimli, akıllı vede eğitimli çok güzel 1 tane dişi teriyer var eğer böyle bir ırk düşünürseniz benimle irtibata geçin size fotolarını ve bilgilerini göndereyim fiyat olayına gelince vereceğiniz miktar kadar bizim barınağımıza mama yada ilaç falan alırsınız olmazmı? 0536 416 37 37

img

arjin

19 yıl üyedir.

ÖZEL MESAJ

canım arkadasım ilk yazı yazan arkadasımıza katılıyorum alacaksa ilk önce kız arkadasın kara vermeli bence.İlk önce sevinip sonra uğrasamaz hale gelirse o köpeciğin hali nolur bunu dusundun mü hiç.bence o karar versın.tabi kız arkadasını bizden tanımıyoruz hakkaten bakabilecek bir insan mı.neyse bence iyi düşün öyle karar ver.ÇOK ÖNEMLİ BİR KARAR ÇÜNKÜ.

img

aresim4

18 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ