Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

3 köpek

8 nisan cuma günü petshow 2006 ya gittim.Bugüne kadar hiç köpeğim olmadı köpekleri sadece uzaktan arkadaşlarımın köpeklerinden tanırım.Fuarda 3 köpekte gözüm kaldı.Birincisi Samoyed cinsi bir köpekti bembeyaz, müthiş enerjik ve çok sıcak kanlı bir cinsti.2.cisi bir Chowchow du Samoyedin tam tersi soğuk aldırmaz ve düşük enerjili bir köpek ama kesinlikle miskin değil oda beyaz kabarık tüyleri ve tombul görüntüsüyle çok şirindi. 3. köpek ile ilk defa bu fuarda karşılaştım.2 ayağı üstüne ayağa kalkıp parmaklıklara asılarak yan göz yan göz bana baktı asla en ufak bi taşkınlık yapmadı en ufak bir ses çıkarmadı.Bende onuda bi güzel sevdim ve iyice mıncıkladım.Onunda cinsi Alabay yada Alabi imiş.Büyüdüğü zaman Kangal kadar iri güçlü ve bayağı saldırgan bir çoban köpeği olurmuş.Müsait yerim olsa cinsleri arasındaki uyumsuzluğa bakmadan 3 nü de alırdım.Aralarındaki tek uyum sıcağa karşı dayanıklı olmamaları.Aslında tüm yavruları almak istedimdi ya Zavallıcıkları annelerinde küçücük yaşlarda ayırıyorlar bir çoğu etraftalarından korkuyordu hatta fuarda ağlayan yavrularda vardı.

img

frozen

18 yıl 6 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Mersin gibi sıcak bir şehirde yaşamasam sanırım Chow chow alırdım.sakin,sessiz,dengeli,fazla oyuncu olmayan köpekleri daha çok severim. o fuardaki yavruların bir kısmının bir aylık bile olmadığını okudum.şaşırmadım tabii..ordan köpek alınması bence yanlş.ordakileri kurtarayım diye alındığı takdirde adamlar "satılıyor,biraz daha yavru getiriim" der,yavru satışı devam eder.yani 2 ucu çoklu değnek misali.

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Chow chowlar yavru iken çok şirin oluyorlar.Beyaz renkli ve albino olduğu söylenen bir tanesini bende uzun süre bir petshop kafesinde takip etmiştim.Hatta dili de tam mavi değil pembeli maviliydi.Düşük enerjili sakin bir köpek olduğu için benim için daha iyi olacağını düşünürdüm bi jack russelin yada american spaniyelin peşinde filan koşuşturamam diyordum.Dana gibi büyüyecek bi köpekte istemiyorum, doğrusu rotlardan pitbulllardan vede sahiplerinden de gına geldi.Sonra samoyedlerle yakınlaştım.Chowchow un tam tersi süper enerjik bir cins ama jack gibi kontrolsuz bir enerji değil.Şimdi samoyedleri çok beğeniyorum hatta peşlerinde koşmayada hazırım ama chowchow merakımda geçmiş diil. Yavru köpeklere gelince hem fuara getirip ortaya koyuyorlar hemde daha çok küçükler dokunmak yasaktır diyorlar evet dokunmak konusunda haklılar ama sen neden fuara getirdin o zaman.Madem bu kadar küçük bırak annesinin yanında kalsın bir ay daha.İşin içine ticaret ve para girince insanlarda ne sevgi kalıyor ne saygı nede vicdan.

img

frozen

18 yıl 6 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ