Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Bİ SORUM VARDI YARDIM EDİNSS

SLM ARKADAŞLAR Bİ KÖPEK ALDIM ROTWAİLLER 2.5 aylık ama cok saldırgan ilk başlarda yavru diyee dişlerini kaşıyodur sandım ama bariz bi şekilde ayagımı kolumu ve ellerimi ısırıyo hemde hiç acımadna gerçekten bu kadarlıkken böyleyse ilerde napıcaz sizden dileğim bana yardımcı olmanız her türlü oyuncağı var sakın bana dişleri kaşınıyodur demeyin dişlerle alakası yook.paçamı tutup çekiyo ve tutuncada hırlıyo ne yapmalıyım... ilgilenenlere şimdiden teşekkürler.......

img

reiss

18 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:))))))) bu çok normal geldi bana.bebekler böyledir,boşuna mı diyoruz yavru köpeğe bakmak zordur diye :)) sonuçta o kardeşleriyle böyle oynuyordu bir zamanlar,bu doğal.o,canınızı acıttığının farkında değil. ısırmaya başladığı anda elinizde bulunan bir oyuncağı ağzına tutuşturun ve sizi bırakıp onu ısırırsa güzel sözler söyleyin,ödüllendirin.tabii pat diye olan şeyler değil,sabır lazım.şu anda dişleri testere gibi,biliyorum ama alan katlanır :)) bir de oyuncaklar çok çeşitli,her köpek aynı tip oyuncaktan hoşlanmaz.o yüzden mesela topu var ama oynamıyorsa,tırtıklı bir oyuncak.veya ses çıkaran oyuncaklar,içine mama konulan oyuncaklar..ki son yazdığım,çok oyalayıcı :) bunlar da işe yaramazsa isterseniz;ısırdığında oyunu bırakın,ilgilenmiyormuş gibi başka şeylerle uğraşın.bir süre sonra,ısırınca oyunun bittiğini anlayacak ve vazgeçecektir.ama bu uygulama için biraz küçük gibi yine de..tam çılgınlık çağı :) farklı türde,farklı dokuda oyuncaklar almanızı ve dikkatini onların üzerine çekmenizi tavsiye ederim ben.

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

biraz köpeğe karşı sert davran ama aşırı deil çünkü köpeğin sahibi olduğun ve öncüsü olduğun belli olsun ancak bu köpekler zaten saldırgan arkadaş doğal yani böle olması

img

cisse_61

18 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ