Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Süt verilir mi?

Arkadaşlar, köpeklere kaç aylık olduğundan itibaren süt verilmez?

img

efe12

18 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

2-3 aydan sonra vermeye bilirsin ama hemen kesme

img

karazodyak

18 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

KÖPEĞE 3 AYLIK OLDUKTAN SONRA SÜT SUYLA KARIŞTIRILARAK VERİLİR YOKSA BAĞIRSAKLARI BOZULUR..SAKIN HEMEN KESME KEMİK GELİŞİMİ İÇİN EN BÜYÜK KAYNAĞI SÜTTÜR..

img

devil_of_web

18 yıl 1 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yanlis bilgiler yazilmasindan dolayi mudaheleye gerek duydum....oncelikle kopeklere hayatlarinin her doneminde sut verilebilir.ancak sutun yaninda 3-4 ayliktan baslayarak kati-kuru mamalarda verilmelidir..kaliteli bir kuru mamada kopegin tum ihtiyaclarini karsilayacak esansiyel maddeler bulunur.. birde bizim kullandigimiz inek sutlerinin protein orani kopek sutlerinden daha dusuktur.bunun icin devil_of_web in yazdigi durum tamamen yanlistir...bizler inek sutune ilave yumurta sut tozu krema gibi katkilar koyarizki inek sutunu kopek sutune yakin bir yogunluga getirelim.... ayrica yavru kopeklerde 2 ay kadar sadece anne dutuyle beslenirler,beslenilmelidirler...ilerleyen aylarda ise ozellikle anne sagligi bakimindan vede memelerin involusyonu acisindan yavrular sutten kesilip hayvan sahibinin arzusuna gore sutle beraber puppy mamasina gecilmelidir..... ben aslinda buralara cok fazla yazi yazmak istemiyorum.ancak insanlar cok yanlis ve abzurt cevaplar yazinca dayanamadim vede dogrulari anlatmaya calistim...bu yavru beslenmesinde sadece birkac cumleden ibaret bir cevap oldu daha onlarca alternatif var...gercekten sevgiyle kopek yada baska bir evcil besleyen arkadaslarin sorunlarina destek olabilirim.bana mail yoluyla ulasabilirsiniz....sevgiler veteriner hekim mert [email protected]

img

hekim_mert

18 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hekim mert e katılıyorum . o zamana kadar da sütü bırakkmassanız köpekğin bağırsak yolunu bozar isal yapar bu da hayvanın dirençsizleştirir. ben bunu komşumda yaşadım yağlı süt ve diğer unsurlardan dolayı köpek hastalanbdı ölüou son anda veteriner sayesinde kurtuldu.

img

cisse_61

18 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İnek sütü yerine köpekler için özel üretilmiş köpek süt tozunu öneririm, laktoz oranından dolayı inek sütü rahatsız edecektir süt tozu daha sağlıklı olur. alacağınız markaya göre tarifi üzerinde yazıyor https://www.petza.com.tr/kategori/kopek-mamalari