Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

PETSHOPLARA DİKKAT EDİN

slm arkadaşlar...sizinde bildiğiniz gibi 1.5 ay önce rotwailler cinsi köpeğim ölmüştü.ve ben onu kadıköyde ismini vermeık istemediğim bi petshoptan aldım.hayvan öldükten sonra taşikardi(küçük kalp,hızlı kalp atışı)hastalığını öğrendik :(( burdan size ricam petshoplara dikkat edin sözleşmesiz hiç bir köpek almayın reklam olsun diye söylemiyorum yine kadıköyden başka bi yerden dün yine bi köpek aldım ve sözleşme yaptım ismi:petland.burayı tavsiye ediyorum yoksa benim gibi çok üzülürsünüz:(( ilginiz için teşekkürler...

img

reiss

18 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bizimde benzer şeyler başımıza geldi ama şükürler olsun ki biz şanslıydık.onlara kalsa napi`miz ishalden ölecekti ve bizim elimizde sözleşme de vardı.ama böyle yerlere verebileceğimiz en büyük ceza bir daha oradan birşey almamak.. sana yeni dostunla mutluluklar dilerim...

img

napi

18 yıl 2 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilgilendiğin için saol aRKADAŞIM.bende yeni bi yer buldum ama süper bi yer herkese tavsiye ediyorum.senin köpeğnle ilgilenmedilermi ki ölüyodu??onlara en büyük ceza yaptıkları yterbiyesizliği saklamayıp delikanlı gibi çıkıp arkadaşlarımızza duyurmaktır.bunun acısnı herkes bilemez.insanın köpeğiinin ölmesi cok zor bişey allah kimsenin başına vermesin ... :((

img

reiss

18 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya hayvan bir hafta boyunca ishaldi ama öyle böyle değil.aldığımız yere gittiğimizde mama değişikliğindendir dediler hiç önemsemediler.binbir uğraşla tedavi etmelerini sağladık.yani onlara inanıp ishalin kesilmesini bekleseydik napi ölecekti çünkü hayvan bir haftada 3-5 kilo verdi.

img

napi

18 yıl 2 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

umarım kimse acı tatsız süprizlerle bir daha karşılaşmaz. bunun için yapılacak en iyi şey petshop`tan köpek almamaktır. anne altından yada çiftlikten almaktır. alacağınız yavrunun anne ve babasını görmeli ırk standartlarına uygun olup olmadıklarını bilmelisiniz. bende şu andaki köpeğimi petshop`tan aldım çok şükür şu ana kadar problem yaşamadık ama etrafımda gördüklerim ve petshopların çalışma biçimlerini zamanla öğrenmem çok büyük bir hatayı şu ana kadar kazasız belasız atlatığımı anladım. sağlık garantisi vermeleri, eğer istenmeyen bir durum olursa yenisi ile değiştireceğiz diye sözleşme yapmaları hiçbir şey ifade etmiyor. bu sözleri verip gençlik hastalığı taşıyan yavru satan bir çok petshop var. sözleşmelerde belirtildiği üzere kendi kasap vet. hekimlerine kontrol etirmezeniz sözleşme iptal oluyor, kontrol etirirseniz vet. bunun birşeyi yok diyor eğer ısrar ederseniz getirin değiştirelim diyorlar ve yavruyu ölüme terk ediyorlar. yeni ve hastalık taşıma olasılığı olan bir yavruyu alıp 1-2 ay baktığınız yavru ile değiştirebilecekseniz zaten sözüm yok. yurt dışında olduğu gibi petshoplarda sadece mama vb... ürünler satılmalı. canlı satışı sadece çiftlikler ve anne altından olmalı

img

ugocmez

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SİZE YÜREKTEN KATILIYORUM PAT SHOPLARDA CANLI HAYVAN SATILMAMALI! BÜTÜN HAYVANLAR ÇOK KÖTÜ ŞARTLARDA DARACIK KAFESLERDE BEKLİYORLAR.PSİKOLOJİLERİ VE DOLAYISIYLA BEDEN SAGLOKLARI DA BOZULUYOR.BEN ANKARADAKİ BÜTÜN PET SHOPLARI DOLASTIM ÇOK İSTERDİM AMA İSMİNİ VEREMEYECEGİM Bİ DUKKANDA KÖPEKLERİ YERDE,DİZ BOYU YÜKSEKLİKTE YAKLASIK 40CM KÜP PİMAPEN BÖLMELERİN İÇİNE HAPSETMİŞLER AYNI BİLDİGİNİZ HAVA GECİRMEZ PENCERE İLE KAPATMISLAR O HAYVANIN DARACIK YERDE NASIL HAVA ALDIGINI ANLAYAMADIM.HAYVAN ZATEN BİZİM SADECE AYAKLARIMIZI GÖRÜYOR VE BİRİLERİ DÜKKANA GİRDİGİNDE PATİLERİYLE CAMI TIRMALIYOR.İÇLER ACISI... :((( BENİM İÇİM DARALDI BU RESMEN İŞKENCE BU BİR HAKSIZLIK! VİCDANSIZLIK!

img

streptococ

18 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ