Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

GERÇEKTEN GÖRÜŞLERİNİZE İHTİYACIM VAR......

mrblar durumumuzu kısaca özetlemek istiyorum...2 ay önce eşimle bir petshopa girdik.köpeklere bakarken içlerinden birtanesiyle(napimiz) aramızda bir elektriklenme oldu ve cinsini bile bilmediğimiz napimiz hakkında bilgiler(ticari kaygılarla verilmiş yanlış bilgiler)aldıktan sonra bir gün süre istedik ve ertesi gün napiyi aldık.daha sonra veterinerimizden ve çevremizdkilerden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda napimizin 70 kg olacağı ve evde bakılmasının çok zor olacağını öğrendik.gerçekten de 2 aydır çok büyük zorluklar yaşıyoruz.eve fazlasıyla zarar veriyor ve hergün dışarı çıkarmama rağmen tuvaleti öğretemedik.evde fazla bulunamama rağmen eve geldiğimde napimizle ilgilenip bu açığı kapattığımı düşünüyorum ama napi yine aynı napi. yani bize karşı çok sakin ama eve karşı bir canavar gibi.bizde birkaç gündür napiyi bahçeli evi olan birisine vermeyi düşünüyoruz ama onu çok seviyoruz ve bir türlü karar vermiyoruz.bize yardımcı olabilecek birşeyler yazarsanız çok sevinirim.sizce napi ve bizim için hangisi daha iyi olur???????

acaba hangi sehirde yasiyorsunuz? istanbulda yasiyorsaniz bu forumda egitimlikopek takma adiyla yazan arkadasa basvurmanizi tavsiye ederim kendisi profesyonel bir kopek egitimcisidir.Hemen umitsizlige kapilmissiniz siz bu yaramazliklari tum kopekler yapiyor evet biraz iriymis napiniz hangi irk oldugunu yazar misiniz.Bazi iri irklarbakmak bazi kucuk irklara bakmaktan daha kolay olabiliyor sabirli olmanizi kopisinizi kimseye vermemenizi tavsiye ederim benim msn adresin [email protected] bana yazarsaniz egitimlikopekle iletisime gecmenizi saglayabilirim.size napinizle birlikte saglikli mutlu yasam dilerim

img

bruceulku

18 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba, köpekler konusunda profesyonel bilgilere sahip birisi değilim ama onları çok seven ve çok ilgilenen birisi olarak söyleyebilirimki hemen hemen her köpek ilk geldiği andan itibaren evde bulduğu herşeyi (halı,koltuk,mobilya,yer tahtası,ayakkabı vs..)parçalamaya çalışıyor,bizde yaşadık zamanında bunları ama sürekli ikazla bir süre sonra yapmaktan vazgeçiyor.tuvalet konusuna gelincede bir süre öncesine kadar bu konudan bende çok muzdariptim benim bişeyler söylemem çok ayıp olur ama biz hallettik o konuyu.yavru köpekler tuvaletlerini 6 aylık oluncaya kadar tutamadıkları için tuvalet eğitiminin tam olarak verilebilmesi için başında birilerinin bulunması gerekiyor bildiğim kadarıyla.uyku,yemek,oyun sonrasında birisinin onu tuvalete çıkartması gerekiyor.bu konuda (eğitimliköpek gibi) profesyonel insanlardan yardım alırsanız çok daha iyi olur.bu arada bana bu konuda en çok barnie ve eğitimliköpek yardımcı oldu onlarada buradan teşekkürlerimi sunuyorum. apartmanda oturuyorsunuz anladığım kadarıyla,ileride havlama durumu çıkarsa ortaya bulunduğunuz evde sorun yaşayacaksanız ve de 70 kg olacak bir hayvanın masrafları ve de sorumlulukları ağır gelecekse benim nacizane fikrim yaşı ilerlemeden ona uygun iyi bir aileye vermeniz.çünkü her geçen gün siz ona o da size daha fazla bağlanacak ve gün gelip vermekten başka çarenizin olmadığı bir anda o da, sizde çok acı çekersiniz.yinede tekrar belirtmeden geçemeyeceğim mutlaka bu konuda profesyonel olan kişilerle görüşün. saygılarımla...

img

fuba

18 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilgilendiğiniz için tşklr.bütün köpeklerin böyle davrandığını biliyorum,bu benim 3.köpeğim daha önce cooker ve golden bakmıştım ama napi çok farklı.2 ayda eve verdiği hasar inanılmazdiyebilirim ama bahsettiğiniz gibi havlama sorunu yok(bi tek o yok zaten:))eğitimliköpek`e ulaşmaya çok çalıştım ama nedense pek ilgilenmedi.bu arada napi`nin cinsi napolitan mastiff ilginiz için tekrar tşk...

köpeğiniz yavru sanırım ve evi parçalamasının en büyük nedeni diş çıkarıyor olması.. aynı bir bebek gibi onun da diş kaşıyıcı oyuncaklara ihtiyacı var... hayvan derisinden imal edilmiş kemikler var.. hem kokusu onu çekecektir hem de dişlerini kaşımak için onu kulanacak ve çevreye minimum zrar verecektir..bizim 3 aylık alman çoban köpeği oğlumuzun da aynı problemi var.. terlik , pantolon paçası başta olmak üzere herşeyi ısırıp kemirmek istiyor.. oyuncaklarına bi kaç gündür alıştı sayılır.. ama hala sabah şımarıklıkları devam ediyor... köpeğinizin cinsini merak ettim doğrusu.. ama ne olursa olsun 70kg`lık bir köpeğe evde bakmak hem size hem de ona eziyet olur.. tabiyatı gereki geniş b ir alan isteyen bir köpektir büyük ihtimal;boyutlarına bakılırsa.. ayrılması zordur kesinlikle ama onun için en iyisini yapmşış olursunuz gibi geliyor bana...

img

duyguendm

18 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam egitimli kopek adli arkadas mutlaka ilgilenecektir size bana yazin ona ulasmanizi saglayim dedim yazmadiniz.:(

img

bruceulku

18 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb ben ironsedat.ben ona ulaştım o yüzden size yazmadım.ama ilgilenmedi.neyse herhalde köpek eğitiminden anlayan birtek o değildir.ilginiz için çok teşekkürler

img

napi

18 yıl 2 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aslında ben,eve de uygun bir ırk diye biliyorum.yine de ideal ortamı,bahçeli ev. alıntı; Yaşama Ortamı yeterince egzersiz yaptırılırsa apartman hayatına uyum sağlar.orta büyüklükte bir bahçede mutlu olabilir.ev içinde hareketli değildir.yumuşak bir yerde yatmalıdır (nasır önlemek için) Genç N.Mastiff`in fazla koşmasına,oynamasına izin verilmemelidir.yetişkinler,bol egzersize ihtiyaç duyar. bence güveniyorsanız o kişiye verin.sanırım daha çok ilgiye,evde beraber daha çok vakit geçirmeye ihtiyacı var.ve köpek alırken seçimin ne kadar önemli olduğunu,tipten önce özellikleri ve ihtiyaçlarını bilmek gerektiğini unutmayın.

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ