Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

yardım lütfeeen...

benim iki yaşında bir pekingesim var.dışarıda serbest bıraktığımda beni hiç dinlemiyor.koşuyor kaçıyor hatta bazen kayboluyor..araçlar yüzünden ve kaybolmasından çok korkuyorum.nasıl bir eğitim verebilirim dışarıda kafasına göre dolaşmaması için????bişey olacak diye hiç bırakamıyorum çünkü....

img

viola35

18 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim pekinesim yok cockerim var ama yasadigim yerde koca bir park var ve herkes kopegini buraya getiriyor yaklasik 5 6 tane pekines geziyor ve hepsi de tasmali birakmiyorlar yani hatta bir kadinda oyle kacip gidiyor diye sikayet etmisti bir kez bile tasmasiz pekines gormedim sanirim onlarin huylari boyle tasmali gezdir bence allah korusun

img

bruceulku

18 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam ben eğitimlikopek kopeğinizi gezdirirken serbest bırakmayın ve sizden uzaklaşmasına izn vermeyin gezdirirken onun değil sizin istediğiniz yerlere gidin bu şeklide çalışarak bu prblami kolaylıkla çözersiniz kolay gelsin bruce ulkü arkadaşımın tavsiyelerinide dinleyebilirsiniz çünkü o da sizinki gibi şımarık bir köpekle uğraşıyor ama artık uslu oldu

img

kralbaş

18 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim simarik kopegim bruce )))) iflah olmaz bir oburdur uzayan tasmalardan aldim tasmayi birakiyordum uzaklasiyor sonra yanima cagiriyordum her geldiginde ona kuru mamasindan veya kopek biskuvisi parcasi veriyordum sonra kisa araliklarla acmaya basladim tasmasini yine yanima cagiriyordum gelince odul veriyordum.simdi istedigi gibi serbest geziyor cagirinca cok hoslandigi disi bir kopegin pesinden gitmiyorsa geliyor yanima)) artik her gelisinde degil ara sira odul veriyorum ama her geldiginde guzel sozler soyluyorum basini oksuyorum.elmi yaman bey mi yaman demisler inadinin ustesinden gelmeye calisiyorum daha 9 aylik ve agac yasken egilir diye dusunup egmeye calisiyorum ))simarik oglum seni cok seviyorum

img

bruceulku

18 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ