Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

bi sorum vardı..

bir köpek sahibi olmayı çok istiyorum.. ona iyi bakabileceğimi de biliyorum ama titizlik hastalığım var resmen.. tüy dökmeyen bir köpek türü var mı yada bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim? yani veterinerlerde bunun için herhangi bi ilaç fln var mıdır?

img

ulvish

18 yıl 3 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

her köpek senede 2 defa tüy döker ama her zaman aşırı dökülme olursa köpegin saglıgıyla ilgili bir problemi var demektir. tüyleri güçlendiren tabletler ve düzenli fırcalama ile tüy dökülmesini kontrol altına almak kolay olur. kısa tüylü köpekler daha az tüy döker bildigim kadarıyla. beagle,labrador..vb.

img

thespecific

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet,tüy dökmeyen bir cins var.tek bir cins. POODLE.3 farklı boy seçeneği olan,çok zeki bir cins.hani şu tüyleri değişik şekillerde kesilen (gerçi onun nedeni,avlanırken batmasını önlemekmiş bir zamanlar.gerekli değil) meşhur köpek.bir araştırın isterseniz.eğitilmesi en kolay köpeklerdenmiş.

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

köpeğin önemli olan tüylerinin SIK olması ve KISA olması bu da ufak ev köpeklerinde oluo yani pinçher larda var die bilioorum

img

cisse_61

18 yıl 2 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benimde Goldenım var. Uzun tüylü bahar ve yaz aylarında tüy dökümü artıyor. Daha sonraları daha aza iniyor. Hergün tarıyorum. Sarımsağın tüyün köklerini güçlendirdiğini bu yüzden tüy dökümünü çok azaltttığını duymuştum. Ama henüz öle birşeyi bende uygulamadım.

img

kaikai

17 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slmlar.ben vet hekimi çağlay.şunu belirtmek isterim ki dünya üzerinde kıl follükülü olan yani kıl kökü olan tüm canlılar tüy değişimine girerler yani tüy dökerler.bu bilimsel bir gereçektir.daha az döken ırk derseniz poodell, beagle ve daha doğrusu kıvırcık ve kalın tüylü ırklar.önemli olan beslenme ve stres faktörüdür tüy dökümünde.kuzu etli ve pirinçli kuru mamaları tavsiye ederim.beslenmesini düzenlemediğiniz ve günlük fırçalama işlemini yapmadığız ve stresten uzaklaştırmadığınız sürece bunu başaramazsınız.tbller sizi tatmin etmeye bilir.vet.hek.mezde hotmailden bana her türlü sorularınızı yazabilirsiniz vakit buldukça cevaplarım .ii günler

O_K_K doğru söylüyor.tüy dökmeyen tek cins poodlelerdir.ancak yine O_K_K arkadaşımızın dediği gibi onlar da aralarında ayrılıyorlar.toy poodle,miniatür poodle ve standart poodle.ancak miniatür ve standart poodle tüy dökmezler ama toy poodleler hiç tüy dökmez.kısacası birkaç siteden öğrendiğim kadarıyla toy poodle hiç tüy dökmeyen tek köpek cinsidir.diğer bir adıyla küçük kaniş.banim de bir toy poodlem var gerçekten hiç tüy dökmüyolar.hatta taradığımda bile çok az tüy dökülüyor.umarım sana yardımım dokunmuştur.

img

penyezarven

17 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayvanlarda tüy dökülmesini engellemek inanın yüzyılın buluşlarından biri olurdu,maalesef bukonuda yardım edemeyeceğim,köpeğinize düzenli olarak banyo yaptırmalısınız,sadece uygun köpek sampuanı kullanmalısınız,yediklerine dikkat edip sıkı sık taramalısınız sorunu büyük oranda çözecektir.saygılar Hayvanseverlerin buluşma noktası www.pettr.com

img

koray136

20 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, eğer gerçekten titizlik konusunda çok hassassanız tüyden önce alacağınız köpeğin tuvaletini bir süre evin içine istemediğiniz yerlere yapacağı, mamasını döküp saçacağı...vb şeyleri de hesaba katmalısınız

img

maine

17 yıl 3 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ