Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

yardımm ediinn:):)

merhaba benim yaklaşık iki aylık bir husky im var ama tuvalet eğitimini nasıl vericem bilmiyorum şu an dışarı çıkamıyor aşıları bitmediği için ben onun gazeteye yapmasını istiyorum nasıl öğreticem yardım ederseniz sevinirim....

img

fastro

18 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

veterınerlerde bunun ıcın damlalar var..yada gazete kagıdına yaptıgı dıskısını koklatırsan ve gazete kagıdını istedıgın yere koyarsın..ama kose bı yer bulursan ıyı olur...oralarda daha ıyı konsantre oluyolar sanırım...

img

orphan

18 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bir kere gazeteye alıştıktan sonra sokağa alıştırmak zor olur. anlayamadım aşıları bitmedi diye dışarı çıkamaz die bi yasak mı war?

img

elmas

19 yıl 5 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla benımkıde kucukken cok yapardı.herseyı denedım akıllı bırısınden yardım aldım.cıs yaptıgı yeri temızlık maddesıyle sılme.cunku temızlık maddelerının ıçınde bır koku varmıs o koku onların cısındede varmış o yuzden devamlı yaparmıs.ya sırkelı suyla yada sadece suyla temızle.dısarıya cıkardıgında cış yaptıgı zaman onu ödüllendır.cıs yapmayı bırakır evde.benımkı oyle adam oldu.

arkadaşım kesinlikle eve yani gazeteye tuvalet yapmaya alıştırma.sonra çok zorlanırsın.ona vereceğin uğraşla dışarıya alıştırsan daha kolay olur.sonradan zorlanmaman için.bi tavsiye...

img

viola35

18 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba fastro, benimde simdi 4.5 aylik bir boxerim var bende onu 6 haftalikken almistim,oncelikle diyebilirimki yavru bir kopegi 4 aydan once eve almak insanin kendine edebilecegi en buyuk eziyet,daha cok kucukken disari cikariyordum, cisini kakasini disari yapmasi gerektigini 1 ayda ogrendi ama kopekler ancak 4 aylik olduklarinda cis tutma sinirleri gelisiyor ve cis torbalari buyuyor ama asil 6 aylikken tam olarak tutacak olgunluga ulasiyor vucutlari, yani 6 aya kadar hic bir kaza icin onlara kizmamak gerekiyor.eziyette surdan geliyor ben her 30 dakikadan baslamak uzre disari cikariyordum onu zaten isaretler cok belli, yemekten ve sudan sonra her uykulamadan kalktiginda,ve oyun yada birseyler cigendikten sonra, bu arada bilimsel olarak soyle bir oran var, kopek kac ayliksa +1 saat tutma kapasitesi var yani 2 ayliksa 3 saat tutabilme kapasitesi var, neyse ben amerikada bir sitede yasiyorum ve kopegimin asilari tam degilken diger kopeklerin cisinden yada kakasindan pavro virus denilen turkiyede adi nedir bilmiyorum kapti 1 hafta hastanelerde surunduk az kaldi oluyordu zavalli oglum, eger cevrenizde kopeklerin olmadigi bir yer varsa sorun degil, diger kopeklerden kuduzu ve virus asilari tamamlanana kadar uzak tut oncelikle gazete sermek hayatinin hatasi olur cunku kopek daha sonra bunu cok zor ayirt ediyor yani evin icini hicbir zaman cis kaka yapacak bir yer olarak algilamamali ikincisi o madde evet amonyak maddesi ve cogu klasik temizleyicide var ve kopeklere cisi hatirlatiyor o yuzden mumkunse bu is icin hazirlanan enzim temizleyiciler var onu kullan(pet storelarda olmasi lazim cis yaparken is ustunde yakalamadigin surece asla onu cezalandirma ve kizma kesinlikle anlamayacaktir ve kesinlikle senden korkmasina neden olur. bu arada burda cok uygulanan bir yontem var hatta egitimli kopekle konusmustuk o da bu yontemin turkiyede hic kulalanilmadigini soylemisti bizde hem yaradi hem yaramadi, burda hayvanlarin kafesleri var eve yerlestiyorsunuz, baya buyuk buna crate tarining diyorlar, hayvanlarin yatiiklari uyuduklari yuvalarina son dakikaya kadar pislememe gayretleri var, bu kafesleri onlar icin en rahat duruma getirip kafese koyuyorsunuz ve ayligina gore 1-2- yada 3 saat onu orda tuyorsunuz ve cikarir cikarmaz direk kapiya disari getiriyorsunuz, gelince biraz oynayip sevip tekrar koyuyorsunuz biliyorum banada cok tuhaf gelmsiti ama cis snirlerinin yani tutma icin cok onemli bu, ve kesinlikle havlarken cikarmiyorsunuz, susunca cikariyorsunuz, benim geceleri cok isime yaradi, su anda barnie tuvalet egitimimni tamamladi benim hatamdan dolayi bazen kazalar oluyor ama artik ogrendi, eger evdeyseniz 2-3 aylik olana kadar bunu uygulayin hele calsiyorsaniz muhakaka uygulayin ve oglen eve gelip disari cikarin, yoksa bu ogrenme isi 1 yila kadar uzuyor

img

barnie

18 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ