Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

YARDIM EDİN ROTT MU ALMAN KURDUMU ??

ikisinde ne kadar akillli oldugunu biliyorum ama ben apartman dairesinde oturuyorum we ewde beslemekten baska bi çarem yok bu iki cins kopegide çok beyeniyorum... ltf bana yardimci olun ikisinn fiyatida birbirine çok yakin ... eer wermek isteyen warsa aliciyim ltf yardimci olun şimdiden teşekrüler

img

rott_mojo

18 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

zeka seviyesi ikisininde aynı sayılır rot biraz daha sesiz olur büydüğünde biraz daha sert olur alman kurdunun da tüy problemi sorun olabilir evde bunlara bakman çok zor yani almak önemli değil onlara bakmak önemli olan bu yüzden iyi düşün iki köpeğinde avantajı ve dezavantajı var

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar, Yazmadan gecemedim. sevgili arkadasim rott_mojo alman kurtu ile rott arasinda egitilebilirlik/ zeka açısından daglar kadar fark vardir. dostum egitimlikopek "zeka seviyesi ikisininde aynı sayılır " -- > degildir ;) Zeka sıralaması ----------------- 1. Border Colie 2. Poodle 3. German Shephard ( Alman Kurdu ) <<------ !!!!! 4. Golden Retriever 5. Doberman 6. Shetland sheepdog 7. Labrador 8. Papillon 9. Rottweiler <<----- !!!! 10. Australian Cattle dog Anladigim kadar köpek almak istiyor fakat hangi ırkı sececegine karar veremiyorsun. (*) Zeka acısından Alman Kurdunun üstünlügü tartısılmaz. (*) Her iki köpek de iri kıyım oldugundan bu kopekleri evde beslemeyi planlamadıgını dusunuyorum :) (*) Komutlara alman kurdu çok çok daha hızlı yanıt verir emin ol. (*) Alman kurdu rotta gore daha gürültülüdür. (Alman kurdu ulur) (*) Çocuklara karşı (bence) alman kurdu çok daha toleranslıdır. Rott daha sert bir köpek. Bu sertlik bence buyuk dez avantaj. İyi köpek gerektiginde sert olabilen köpekdir. (*) Alman kurdu`nun genleri daha temiz. (*) Rott`un tuyleri daha kısa. Temizlik acisindan avantajlı Yazacak daha cok sey olabilir ama bence kesinlikle Alman Kurdu`nu seç derim. Dikkat edersen Poliste, Askeriye de saglık hizmetleri ve arama kurtarma calismalarında hep alman kurdu kullanılır.

img

murathan

20 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tekrar selam, 1.Alman kurdu. 2.Doberman Doberman `da çok zeki bir hayvandır. Ayrica atletik kaslı ve keskin ve sert (maalesef kulak kuyruk ameliyati sonrası) bir gorunusu vardır. Şu ameliyat işi bence dobermanın almaman için en geçerli sebep. Aslında kuyruk ve kulak ameliyatına karşıyım ama maalesef bu ameliyatlar olmadan da doberman pek birşeye benzemiyor:) Dobermanın artıları (Alman kurduna gore) --------------------- 1. Daha kucuk (Apartman hayatına kısmen uyumlu olabilir. Tabii hergün 3 saat dışarıda antreman yaptırılırsa ve evde yanlız bırakılmayacaksa. yani 24 saatiniz boş ise mesela emekliyseniz.) 2. Kısa tüylü oluşu evde bakımını kolaylaştırabilir. 3. Komutlara uyumu çok iyi (alman kurduna yakın) 4. Goruntusu gerçekten çok caydırıcı ! 5. daha sessiz eksileri -------------------- 1. Soguga karşı dayanıksız. (kışı sert geçen cografyalarda bahçede bakılamaz) 2. Saglık sorunları (nispeten) daha fazla 3. Oldukça fazla antremana ihtyacı var .. tazı genleri taşıdıgından geniş alanlarda koşmalı zıplamalı... sevgiler...

img

murathan

ÖZEL MESAJ

bende rott veya alman kurdu arasında kaldım eğer rottun çok fazla eksiği varsa alman kurdu alacağım sizce o kadar büyük bi fark varmıdır aralarında

img

hug

19 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamlar hug, Rottweiler X German Shephard ----------------------------- 1. Rott daha sessiz 2. Alman kurdu daha egitilebilir. 3. Rott daha kısa tüylü 4. Rott mizaçı (normal egitim kosullarında) ırk olarak daha sert (Dikkat dezavantaj olabilir!) 5. (Kendi özel kanaatim) Alman kurdu daha insancıl ve sadık Umarim yardimci olabilir. (yukaridaki ozellikler safkan köpekler için belirtilmiştir. Egitim ve yaşam koşulları ile dogur orantılıdır) saygılar

img

murathan

ÖZEL MESAJ

bende size katiliyyorum ama rottun asaleti bence tartişilmaz :) ewde bakicam zaten 15 seene ewimde kangal baktim bunlar aslinda birazda küçük kaliyorlar:) yardimlariniz için çok teşekür ederim :) ama beni daha çok ikilimde iraktiniz alman kurduunu çok sewiyroum rottdan wazgecemiyorum ... sanirim iki kopek arasinda kaldim yardimlariniz için teşekkür ederim... son bi sorum olucak bildiginiz bi çiflik wwar mi ? we fiyatlari her yere gore değişiyor ! petshopttan almak zorunda kalicam eer çiflik yoksa :( onlarda ne kadar güwenilir bilemiyorum !!

img

rott_mojo

18 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evde 15 sene kangal mı besledin ??!!!! ... Olmusken bari eve birkaç midilli , keçi, koyun felan da alsaydın ya ... Ne diyeyim allah selamet versin :))))))

img

murathan

ÖZEL MESAJ

bir barınaktan kurtarsanız istediğiniz ırkı olmaz mı? ;)

img

elmas

19 yıl 5 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

onların yerine labrador al

img

alpayuzun

18 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ