Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kopeklerimiz hakkında

hepinize selamlar mesleğim köpek eğitmenliği ben köpeklerin eğitimi üzerine kendi fikrimi sizlere söylemek istiyorum önce ben çiftliklteki eğitmenlerin %90 ına güvenmiyorum çünkü köpek eğitirken şiddet uyguluyorlar ve bu konuda uzman omayan insanlar bu eğitimi veriyor (tabi bazı eğitmen arkadaşlarım çok iyi ama bunların sayıları bir elin parmağını geçmeyecek kadar az) -mesela bir pitbul eğitirken ve golden eğitirken aynı yöntemleri kullanıyorlar -daha sonra eğitim için çiftliklere yoladığızıda köpeğiziniz daha önce hiç görmediği bir oratama giriyor ve sizden ayrı kalıyor bu zaten kopeğinizin psikolojisini tahmin ettiğinizden çok daha fazla etkiliyor orada eğitimi tam olarak anlamasada biraz bişeyler öğreniyor fakat kopeklerini çiftliklere yollayan insanlar eve geldiklerinde en çok sözlerini dinlemedikleri için şikayet ediyorlar -benim eğittiğim kopeklerin çoğu daha önce eğitim çiftliklerinde eğitim gören köpekler ve bunları eğitmek yeni bir kopeğe öğretmekten çok daha zor mesela otur komutu vermek için elimi kaldırdığım zaman kopek korkudan ne yapacağını şaşırıyor bu da kopeğinizin ne kadar fazla şiddet gördüğünün kanıtıdır ve ister istemez önce o korkuyu yenmesi için çalışıyoruz -ben sadece size fikirlerimi sundum ve bu fikirler yalnızca bana ait değil çünklü amerikalı ve almanyalı uzaman eğitmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde onlarda aynı sorunlardan bahsediyorlar eğer kopeğinizi çiftliklere vardiyseniz onları sık sık ziyaret edin ve eğer mümkünse eğitim sırasında onu izleyin ama en iyi yöntem eğitimin evinizde verilmesidir yani eğitmenin sizin evinize gelerek bu eğitimi yapmasıdır bu sayede hem köpeğinizden ayrılamamış olursunuz hemde eğitimleri izleyerek komutların nasıl verildiği hakkında bilgi sahibi olursunuz -eğer isteyen arkadaşlar olursa ben size bu konuda gerçekten uzman ve alanında deneyimli arkadşları tavsiye edeblirim ve tanıştıktan sonra siz bu arkadaşların önce kendi eğittikleri köpekleri izlersiniz ve eğer bu kişiye ve eğtimine güvenirseniz sizde köpeklerinizi bu arkadaşlara eğittirebilirsiniz saygılarımla

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Mersin`de tavsiye edebileceginiz bir egitmen var mı acaba?

img

thespecific

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

orada bir arkadaşım var hemde yeni taşındı oraya çok iyi bir eğitmendir kendisi ben sizin için konuştum 2 aylık bir ankara ziyaretinden sonra sizinle ilgilenebileceğini söyledi isterseniz kopeğinizin cinsini ve yaşınızı söyleyin yada tel numaranızı [email protected] adresine yollayın sizi onunla tanıştırayım

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

köpegim 3 aylık dişi golden retriever.

img

thespecific

ÖZEL MESAJ

siz numaranızı verin o sizi arasın hem ankaraya gitmeden önce size kopekler hakıında çok güzel bilgiler verebilir şimdilik köpeğiniz eğitmek için çok genç bu yaşlarda öğretmeniz gereken 2-3 temel komutu siize nasıl yapmanız gerektiğini anlatabilir

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

tesekkürler, telefon numaramı verdiginiz mail adresine gönderdim.

img

thespecific

ÖZEL MESAJ

izmirde yaşıyorum 9 aylık dişi bir hasky im var onun biraz herkese olan sırnaşıklığından uzaklaşmasını ve birazda temel komutları algılamasını istiyorum izmirden tavsiye edebileceğiniz biri varmı acaba. . .

img

muratizmirksk

18 yıl 6 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

izmirdede bir arkadaş var yarın ona ulaşabilirsem size haber yazarım

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ