Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

1,5 yaşında sibirya kurdu

arkadaşım mecburiyetten dolayı sibirya kurdunu bana veriyor.köpekde 1,5 yaşında.fakat uyum sağlarmı bilmiyorum.sibirya kurdu olanlar bilgi verirse sevinirim.genelde sakin bir hayvan olduğu söleniyor ama

img

artemis84

20 yıl 5 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

husky`leroldukça insancanlısı hayvanlar. tabiki eski sahibi gitiği için içine kapanacak, ancak bunu senin sayende aşabilir. bunundışında düzenli olarak egzersize ihtiyacı var. yanidolaştırmayı ihmal etmemelisin. eğer alırsan çok güzelbir dost edinmiş olucaksın:)

img

ugocmez

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler

img

artemis84

20 yıl 5 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

huskyler ugoçmez arkadaşımın dediği gibi oldukça uysal ve sevinli kopekler biraz hareketli olurlar fakat husky sahiplerinin yaptıkları en büyük hataların başında sıcak havalarda kopeğin çıkarılıp gzdirilmesi geliyor bilindiği gibi huskyler soguk havaları seven hayvanlardır bu nedenle çok sıcak havalarda dışarı çıkarılıp uzun süre gezmeleri iyi değildir

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yazmayı unuttum ilk günlerde fazla sıkmayın kopeği 1 ay içinde size rahatlıkla alışacaktır ve eğer kopek eğitimliyse ilk hafta boyunca sakın kopeğe komut vermeyin çünkü köpekle aranızda bir bağ olmadan verdiğiniz komutlar onu sıkcaktır ve size alışma süresini uzatacaktır

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

...

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

eğitimli köpeğin verdiğpi bilgilere katılıyorum am bir eklem yapmakta gerekiyor bence husky eğitimi kolay köpekler değildir iğer ırklardan farklı olarak(alman coban köpeği gibi)ikna edilmesi lazımdır. cağırırsın ama niye çağırıyorsun beni gelirse nedne geldiğini bilmelidir.aklınızın bir kösesinde bulunsun ve siz ikinci sahip olduğunuzdan adaptasyonu birz uzuzn süre bilir öncelikle terk edilmiş duygusunu yıkılması laım ve sonra ize bağlanması bunun içinde zaman lazım

img

seyyide

18 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ