Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

YARDIM!

Eve bir husky alabilirmiyim?bu köpekleri çok seviyorum eğer olmazsa başka bir köpek söyler misiniz sizinfikrinize güveniyorum yardımcı olabilir misiniz?

img

drjekyll

18 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sorumlulugunu üstlenebileceksen tabiki alabilirsin:)husky`ler aktif köpeklerdir dolayısıyla sürekli evin içinde kosturmaca olacak, düzenli gezdirmen lazım birde hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama yasadıgınız sehrin iklimi ona uygun olması lazım..bende husky`leri cok seviyorum ama mersinde yasadıgımız için husky alıp hayvana eziyet etmek istemedik.burası su anda bile neredeyse 20 derece:)biz golden retriever aldık vet. tavsiyesi ile vede memnunuz. zeki köpekler, cabuk ögreniyorlar, huskyler gibi cok hareketliler...

img

thespecific

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aaa thespecific sende mi burdasın??? ne güsel sürpriz :))) ben petarkadastan biliosundur dimi...

hangi şehirde olduğunuzu ve kopeğinizinizde ne gibi özellikler olmasını istiyorsanız yazın ona göre bi tavsiyede bulunalım ( gerektiğinde saldırması yada çok uysal olması gibi)

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben brsa da oyuruyorum köpeğim beni korumalı ama saldırgan olmamalı.

img

drjekyll

18 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

drjekyll evet bir husky alabilirsin bunun için yaşadığın yer o kadar da önemli değil kusura bakma eğitimliköpek bu konuda sana katılmıyorum :( kişisel tecrübelerimden yararlanarak bunu söylüyorum.

img

iceprince

18 yıl 4 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayrıca husky ler çok enerjiktir ona fazladan zaman ayıracağını unutma. bir dip not umarım onu aldığın zaman arkaşımın yaptığı hataya düşüp onu yıkayıp klima karşısına koymazsın sonra çok üzülebilirsin

img

iceprince

18 yıl 4 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla bende var...çok tatlı bir kopek..ama bakımı cok zor bunu iyi dusun...bikere hayatta yalniz birakamazsın..ikincisi evde terlik kalmaz...üçüncüsüde cok tatlı oldugundan bunların hepsine katlanıyosun... bunlarla basedebileceksen bence al

img

orphan

18 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

------------ıceprince için ------- yaşadığınız yer kopekleriniz için çok önemli mesela sibirya kurtlarının adanada ve erzurumda yaşam sürelerine bir bakın isterseniz bunun yanında bu iki şehirde büyüyen kopeklerin sosyal yaşantısını ve ve davranışlarını inceleyin bir şehirde kopeğin çok mutlu olduğunu diğer şehirde aşırı sıcaklardan bunaldığını aşırı agresif olduğunu anlarsınız bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz prof dokt tamer dodurka nın kitaplarını okumanızı tavsiye ederim hatta bu tarz kitapları bütün köpek sahiplerinin okumasını tavsiye ederim ama oradaki eğitimler hakkında verilen bilgiler sizin köpekleriniz için tam olarak bağdaşmayabilir çünkü her kköpek (insanlarda olduğu gibi) farklı bir kişiliğe sahiptir husky almanda bende pek bir sakınca göremiyorum yani gerektiğinde koruyabilmesi için kopntrollü saldırı eğitimi alması gerek fakat sen eğer yavru alacaksan 2-4 aylık dönem arası köpekler için sosyalleşme dönemidir bu dönemde kopeğinizi çok fazla insan tarafından sevilmesine dikkat edin eğer ne kadar az insan görürse kişiliği ona göre sertleşecektir ama kopeğinizi karanlık bir oratma bırakmak gibi bir hata yapmayn :)

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşım. madem ki fikrimizi soruyorsun bende sana şahsi fikrimi yazacağım umarım sana biraz olsun ışık tutabilirim. ve hemen belirtmeliyim lütfen husky sahipleri bu yazacaklarıma alınmasın sonuç itibari ile bu benim şahsi kanatimdir. ben türkiye şartlarında bu cins soğuk iklim hayvanlarının bakılmasına karşıyım. çünkü bu hayvanlar yaz ayarında bizim, sıcak bir iklime sahip olan ülkemnizde, resmen işkence çekiyorlar. yazın nerede bir husky görsem tabiri caizse dili dışarı düşmüş, harap ve bitkin bir halde oluyor. diyeceksin ki bizim ülkemizde kış olmuyormu, elbette oluyor ancak bizim kışlarımızda iklime bağlı olarak çok soğuk geçmiyor. bu nedenle ben bu tür soğuk iklim hayvanlarının sıcak iklim şartlarına sahip ülkelerde bakılmasına açıkçası karşıyım. tabi bu benim şahsi kanatimdir, takdir yinede senindir arkadaşım....

img

kelebek06

18 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ