Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

acil yardım lütfen çok gerekli

arkadaşlar ben bir 6. sınıf öğrencisiyim ve benden bir araştırma istendi aramadığım yer kalmadı ama bulamadım rica etsem birisi ban haYVANLARLA SAHİPLERİ ARASINDAKİ İLİŞKİLERDEN BAHSEDEBİLİRMİ

sana yardımcı olmaya çalışalım. hatırladığım kadırıyla senin kaplumbağan da vardı: kaplumbağalarım aslında evcil hayvan değildir. yani beni anlamazlar, sahiplerini bile tanımıyan bir hayvan türüdür. onlarla ilgileniyorum, her türlü ihtiyaçlarını karşılıyorum ve hafta sonu gezeceğime onların akvaryumlarını temizliyorum ve üstelik çok pis bir iş olmasına rağmen zevkle yapıyorum. bütün bunları ise iletişim dahi kuramadığım bir hayvan için yapıyorum. ama aramızda kesinlikle bir ilişki var. biraz da olsa tanıyorlardır diye düşünüyorum hep. onları sevmesem bunu yapamazdım. onlar beni seviyor mu??? işte bunu hiç bilemem.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadasim ilginc bir odevin varmis. Sahsen ben hayvanlarla insanlarin arasinda ki iliskiyi sevgi alisverisi olarak aciklayabilirim kaplumbaga bile iliski kuramadiginiz halde o pozitif enerjiyi size geri verir oyle dusunuyorum benim bir kopegim var ve o benim cocugum gibi senin hic evcil hayvanin var mi yada oldu mu bilemiyorum sanirim olsaydi daha iyi cevaplardin bu soruyu bunu yasamak gerek anlatmak zor

img

bruceulku

18 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili kardeşim ben bi çok hayvan baktım bunların arasında köpek, kuş, hamster, papağna falanda vardı. sana burada kısaca bilgi veryeim istersen,ama istersen yardımcı olabilirsem bana doğrudan mail üzerinden de ulaşabilrsin elimden geleni yaparım bu konuda. mail adresim şu [email protected]. şimdi:öncelikle hayvan ve insan dostluğunda bilmen gereken en önemli şey şudur: hayvanlar insanlara hiç bir karşılık beklemeden bağlanıyorlar yani onların biz insanlardan hiç bir maddi beklentisi, yada başka tür menfaatleri yok. onlar bizleri sadece seviyorlar. ve bunu yaparken de inan hiç bir karşılık beklemiyorlar. tek bekledikleri şey biraz sevgi ve ilgi aslında tıpkı biz insanlar gibi.... burada sana ancak bu kadar bilgi verebilirim sevgili kardeşim, dediğim gibi daha fazla bilgi istersen msn de de görüşebiliriz..sevgilerimle

img

kelebek06

18 yıl 6 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya şimdiye kadra bayağı bir hayc-van baktım mesela maymun köpek şu anda kaplumbağa ve kuş yakında köpek balık baktım yani bayağı bir hayvan baktım yardımınız dokundu çok sağolun abilerim ablalarım kardeşlkerim yine görüşürüz çok sağalun