Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

tuvalet egitimi ve kuru mama yardıma ihtiyacım var!!!!cok acil!!!

Arkadaşları merhaba, Köpeğim 2,5 aylık bir golden. 1 aydır benimle beraber ancak halen tuvalet eğitimi yok. Ailecek çıldırmak üzereyiz, odasını gazete kağıtlarıyla kapladım, yaptıkça azalttım ancak odasının dışında oldugu sürece evin her yerine yapıyor. Bir ara büyük tuvaletini gazeteye yapmayı ögrenir gibi oldu. Bayram ettik ancak, 2 gün sonra anladık ki sadece anlık tesadüflermiş.Diğer sorunumuz ise kuru mama ile ilgili.İlk aldığımızda Pro Pac marka mama kullandık bitmesine yakın market maması olarak adlandırılan Goody marka mamaya geçtik ancak tüylerinde matlaşma olduğunu farkettim. Golden`ların egzama olma olasılıklarının yüksek olduğunu biliyorum, ve oğluma maliyeti çok yüksek olmayan ancak gelişme sürecini iyi bir şekilde tamamlatıcak mamanın hangisi olduğunu merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler...

img

serdsi

18 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence gazeteye değilde marketkerde ve eczanelerde satılan yatak koruyucu bezleri deneyin. Hem daha kullanışlı hemde kokmuyor. ama günlük değiştirmeniz lazım. köpekler genel olarak uyandıktan sonra vr yemek yedikten sonra 10-15 dakika içinde tuvaletlerini yaparlar.uyanınca ve yemek yedirince nereye tuvaletini yapmasını istiyorsanız oraya götürün ve tuvaletini yapana kadar bekleyin, yapıncada mutlaka ödül verin sevdiği birşeyi verin ve aferin deyin. benimde 8 aylık bir terrierim var 1 aylıkken aldım 2 haftada öğrendi ama tamamen oturması bir kaç ayı buldu yani biraz sabırlı olmalısınız. bizimki artık tamamiyle öğrendi.son olarak eğer köpeğinizi evde besleyecekseniz gazeteye değil hasta bezine alıştırın sizin için çok daha kolaylık olur. kokusuz ve temizliği çok rahat. ayrıca gittiğiniz yerlere o bezi götürürseniz gidip ona yapıyor başka bir yere yapmıyor. böylece sizde sıkıntıya düşmüyorsunuz acaba çis yapacakmı diye...

img

feryalbayar

18 yıl 7 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tuvaleti geldigi zaman yerleri koklarlar bide huzursuzlanırlar belirtileri gördügün anda kucakla götür gazetesine:)çişini baska biryere yaparken yakaladıgında kızdıgını belli et.dogru yere yaptıgında ödüllendir..biz sadece belli biryere gazate koymustuk onun üzerinde yapmaya alıstı..bide gazeteleri heryere yaymadan ögretmeyi dene.gazeteler genelde vakit gecirdigi yerden uzaksa yetisemeyip saga sola yapıyorda olabilir..bizimki öyle yapıyordu..bizim goldenımız 3 aylık ve sadece 2 hafta tuvalet problemi yasadık..umarım sizin sorununzda en kısa zamanda çözülür.

img

thespecific

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mama olarakta biz acana puppy junior kullanıyoruz hem fiyatı uygun hemde bademde bi rahatsızlık yapmadı..

img

thespecific

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ