Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

YİNE ÇAKIL:)AMA BU KEZ O MASUM.YARDIM!!!

MERHABA ARKADAŞLAR.DAHA ÖNCE ÇOK YARDIMINIZI GÖRDÜM TEKRAR TEŞEKKÜRLER.BİLDİĞİNİZ GİBİ ÇAKIL 3.5 AYLIK ERKEK BİR GOLDEN.AMA ARTIK SÜREKLİ ELİMİZİ VE ÜSTÜMÜZÜ KEMİREN SAĞA SOLA ÇİŞİNİ YAPAN ÇAKIL DEĞİL USLU BİR ÇAKIL.AMA BU DEFADA ÜSTÜMÜZÜ VE EN KÖTÜSÜ ANNEMİN O KIYMETLİ HALILARININ ÜSTÜNÜ BULUT GİBİ TÜY YAPAN KIL TORBASI ÇAKIL:)ACABA ŞU AN YAVAŞ YAVAŞ BÜYÜYO OLDUĞU İÇİNMİ YADA MEVSİMSEL OLARAKMI BUKADAR ÇOK TÜYLERİ DÖKÜLÜYO YOKSA GOLDENLARIN BÖYLE BİR SORUNUMU VAR(TÜYLERİNİN ÇOK DÖKÜLMESİ)AYRICA HEM AŞILARININ BİTMEMİŞ HEMDE DAHA NEDE OLSA ÇOK KÜÇÜK OLMASINDAN DOLAYI YIKAMIYORUM ONU.AMA BU KOKU SORUNUNU NE YAPABİLİRİM.BİR İKİ SATIR BİŞEYLER YAZARSANIZ BU KONULAR HAKKINDA ÇOK SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..........

img

oracle1

18 yıl 5 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tuy problemini tamamen ortadan kaldıramazsın.Kopegini sabahlari taragiyla fircalarsan sorunu azaltabilirsin.Koku malesef tum kopeklerde var uzun tuylu kopeklerde dahada fazla var.Evet kopek yıkamak için cok kucuk olabilir.Bunun çaresine kuru sampuanla bakmak zorundasın.Insan parfumu kadar guzel kokmaz ama kopeginden daha iyi kokacagı kesin :))

img

dago

18 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tahmin etmiştim....peki kuru şampuandan kast ettiğiniz nedir....

img

oracle1

ÖZEL MESAJ

BU ARADA GÜNLÜK OLARAK ZATEN FIRÇALIYORUM AMA BUKADAR TÜY DÖKÜLMESİ ŞAŞIRTICI GELİYO.BÜYÜDÜĞÜ ZAMAN HERHALDE BİZİ TÜYLERİYLE BOĞUCAK.AYRICA BU TÜYLER BİZLER İÇİN ZARARLIMIDIR.YORUM YAPACAKLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLEER...

img

oracle1

ÖZEL MESAJ

çakıl ve sizin adınıza çok sevindim tuvalet eğitimini ve kemirme problemini halletmişsiniz tüy problami konusunda da fazla telaşlanmayın kopeğiniz henüz yaşını doldurmadığı için tüy değiştirme mvsimine kendini ayarlayamıyor bu problem bütün yavrularda olur 1 yuaşından sonra sadece yılda iki dönme bu problelle karşılaşırsınız oda bu kadar büyük bi problem olmayacaktır

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Fazla telaşlanmayın ama bu cins hakkında pet shoptaki görevliler size yardımcı olur ama benim önerim bu köpeği sık sık yıka belkide bir rahatsızlığı vardır.

img

drjekyll

18 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

3 bucuk ay yıkamak için erken degil bence.bize söylenen ikinci karmadan sonra yıkanabilecegiydi bizde öyle yaptık zaten...ilk geldigi zmanlar tüy dökülmesi vardı ama artık kesildi.banyo yaptır yada kuru sampuan kullan, yıkarken tara.biz hergün 5 dk tarıyoruz bademi...bu arada bademde 3 aylık bir golden.

img

thespecific

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ