Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Sokak kopekleride sevmesini bilir

Merhabalar once bu siteyi kuranlara tesekkur ederim, oldukca guzel tasarimli vede uyeleri ile cok olumlu bir hava icinde olan yonetici grubu var..hepinize iyi yillar dilerim. Benim en cok dikkatimi ceken buradaki ve diger sitlerde buyuk bir cogunlugun cins kopek armasi. Herkes kendine gore bir neden bulmus, kimisi sagliksiz olur diye dusunuyor, kimisde gorunuse bakiyor gibi cunku belli bir irktan kopek istiyorlar.. Ben kucuklugumde Turkiyede iken, bizim bildigimiz kopekler, akbas, kangal yada bildigimiz sokak kopekleri idi..ve onlardan baska kopek bilmezdik, onlari sever besler onlarda mahalleyi korurdu.Ama simdi bakiyorum barinaklarda bir suru cins kopek dolu kimisi sokaga birakilmis kimisi barinaklara cunku istediklerini bulamayis yada bir baska irk moda olmus yada tuy diokuyor yada esim istemiyor gibi nedenlerle..bu para verip aldiklari cins kopekler sonunda kopeklerin korkulu ruyasi barinaklara sayemizde dusuyorlar. Barinaktaki kopekler sagliksiz olur fikri cok cok yanlis.oraya sapasaglam gelen kopekler bakimsiziliktan yerin musait olmadiginda ve stressten evet streste,...cunku onlarda terkedilmisligin acisini insanlar kadar yasarlar, ama izah edemeezler, sahibi terkettigi icin uzuntusunden olen kopekler bilevardir..barinaklardaki kopekler saglam gelir ama hasta olur.tek yapilacak is vette tedavi ve onlarin esas ihtiyaci olan sevgiyi vermektir.Onlar bizi karsiliksiz sever, ve sevgi en buyuk ilac olur her iki taraf icinde.bu dusunce tamamen yanlis. ayrica cins kopekler yetisitirken genetikleri ileoynandigi icin, cok daha hastaliklara karsi zayif olurlar.buradaki vet arkadaslarimdan lutfen bu konu hakkinda ayrintili bilgi vermesini istiyorum cubnku bunu bende gec ogrendim, ve onlar para amacli oplarak tomates yetistirir gibi yestirildiklerinden, ne sevgi alirlar yeterince, nede iyi bakilirlar..onlari doguran anneleri turlu cesit pislik, aclik icinde yasayabilir, ama bunlari yapanalrin tek fikri vardir,, ne kadar para yapacaklari..o yuzen barinaktaki sokaktaki kopekler hastadir fikrini gecelim .onlar saglikli hasta eden bizleriz tedavi edende bizler olmaliyiz.. arkadaslar, nette dolasirken, gocekte almanlarin ilgilendigi bir barinak gordum. Oradan bizim begenmedigimiz sokak kopeklerimizin bazilari almanyaya gitmis, resimlerini bir gorseniz..o persian haldeki barinak kopekleri piril priril olmuslar, mutlu bir bicimdeki oradaki arkadaslari ile parklarda kosuyorlar..hepsinin bol; bel resmini koymuslar hemde bir seferlik degil, her seneye ait resimlerini koymuslar.iste bizim donup bakmadigimiz sokak kopeklerinin bu mutlu saglik dolu pirpril piril bakislarini bu web sitesinde gorebilirisniz..bizim yapandigimizi alman hayvanseverler yapiyor..kimbilir belki Almanyada cins kpek yoktur. :) lutfen arkadaslar sokaktaki dostlarimiza yuvamizi acalim.kalbimizi acalim.para ile sevgi alinmaz, kurk alinir ama sevgi alinmaz...sokak kopeklerinin yuvalanmasi icin lutfen kampanya baslatin. ve bu coek barinaginin web sitesini girip onlarin ne kadar guzel vede saglikli sevgi dolu bir yasam surebileceklerini gorun.. her seyden once sokak kopeklerimiz de cins..adlari akbas ve kangal dir....buradaki vetlerde cins kopeklerin yer aldigi haritada turkish dogs...kangal, akbas (bizim bildigimiz sokak kopegi) ve av kopegimiz bloohounda yer vermislerdir..ama onlari biz sokak kopegi diye cagiririz, yabancilar onlara cins adlarini veriyorlar... lutfen yurt dusindaki barinaklara bir bakin..yabancilar genelde barinaklardaki kurtarilmis hayvanlari evlat edinirler..cunku onlara verilen sevgi 10 kat karsiligi ile alinacaktir..bir bakin gorun...kac kisi bizim begenmedigimiz sokaktan kurtarilmis kopekleri veine almis, onlarla resmini cekip gondermis nasil mutlu olduklarini yazmislar..bizdeki bu cins hayvan tutkusu dusundurucu.. LUTFEN PARA ILE SEVGI ALINMAZ.ACIN KALBINIZI SIZI GERCEKTEN SEVECEK KORUYACAK BIR CANLIYA.BUGUN SOKAKTAYSA ONLARIN SUCU DEGIL... hepinize kucak dolusu sevgiler :)

img

coolcat151

18 yıl 5 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bahsettiginiz sitenin adresini yazar misiniz?

img

bruceulku

18 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar bu sitenin linki asagida almanlar kurmus tukrieydeki sokak kopeklerinin durumunu gosteriyor oradan ev buluyorlar..lutfen resimlere detayli olarak bakiniz..uzerini tiklayinca evlat olanlarin ilk halleriyle simdi hallerinin resimler goruluyor... arkadaslar almanyada isteseler her turlu cions kopegi alirlar, hem daha ucuza gelir..ama sevgi icin acima icin bu kisler bu kadar masrafi yapip bizim sokak kopeklerine evlerine aciyiorlar..cunku onlarda guzel onlarda sevgi dolu...bakilsalar bir con cins kopekten daha guzel olurlar...ama bakimsizlik icinde ne olurki??birde sevgi olmayinca... lutfen arkadaslar sokak kopeklerine yuvanizi acin...onlar size daha sadik olacaktir..sevgi parayla olmaz..lutfen bu konuyu yayin bu siteyi gordugunuz her siteye ekleyin...bakin neler olabiliyormus :)) bu sitenion adresi asagida lutfen lutfen bakiniz.. http://www.tierschutz-goecek.de

img

coolcat151

ÖZEL MESAJ

Bruceulku yine merhaba :) asagidaki linkte butun resimler bir arada ayni web sitesinde ama degisik dillerde galiba sayfalar tam degil belki ben bulmadim kopeklerin resimlerini tiklyainca hikayeleri ve simdi aileleri olan resimleri cekilmis..bir giorun nasil m,utlulular parkta mutluluk icinde kosarken, evdeki kopeklerle oynarke..hepsi piril piril :)bunlar bizim begenmedigimiz sokak kopeklerimiz..ama simdi nasil mutlu ve sicak yuvalari olmus... http://www.tierschutz-goecek.de/alle_hunde_zuhause_2003_ger.htm

img

coolcat151

ÖZEL MESAJ