Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Köpekler işiyerek etki alanlarını mı belirler?

Köpekler ile ilgili merak ettiğim hususlar; Köpeklerin işiyerek etki alanlarını belirledikleri doğrumudur? Diğer köpeklerin idrarını neden koklarlar? Sevmediği kavga ettiği bir köpeğin idrarrına bulaşmış bir şeye sinirlenip saldırırlar mı? İlginiz için şimdiden teşekkürler..

img

ercanyuzgec

18 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ewt bu şekilde bölgelrini belirlerler ben işaretlerler diyorum. dikkat ettiyseniz çoğu küçük köpek arka ayağını kaldırarak yapar bunun sebebi işaretini daha yükseğe bırakmak istemesidir. daha sonra bu işareti bulan başka bir köpeğin, işaretin sahibinin büyük bir köpek olduğunu düşünmesi için. diğer köpeklerin idrarını koklayarak birçok bilgi edinebilirler, büyüklük,cinsiyet vs. sevmediği bir köpeğin idrarı kokan bir nesnenin o köpeğe ait olduğunu anlarlar. elizabeth marshall thomas''ın köpeklerin gizli yaşamı adlı kitabını okumanızı öneririm bu konudan yeterince bahsediyor.köpeklerle ilgili tüm kitaplarda vardır bu konu aslında.

img

elmas

19 yıl 5 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ewt köpekler karşısındaki başka bir köpeğin bir çok özelliğini idrarını koklayarak öğrenirler.yani bir köpeğin idrarı o köpeğin kimliği gibidir diyebiliriz...

img

şilacık

19 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dila nerdesin ya şila nası oldu iyleşti mi msni hiç açmıon

img

elmas

19 yıl 5 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

köpekler kendine ait alanlarını işeyerek belirliyorsa, desenize memleket bizim köpeğin. bi hayvan bu kadar işşer mi yaa... nerden buluyon nerden getiriyon bu kadar anlamadım ki. suda vermiyorum işşemesin diye!

img

emre01

18 yıl 1 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ