Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

LÜTFEN OKUYUN

selamun aleykum 4 ayl1k bir rotum var.ama biz bu köpege 3 kisi bakmak zorunday1z.Aram1zdan sadece birini sececegi dogrumu.yani ilerde bizlerden birine sald1rabilirmi.Lütfen yard1m ediniz mail adresim:[email protected]

img

reiss

18 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

kopeğe 3 kiişi bakabilirsiniz ama birtane sahibi olmalı ve yalnızca o kişiden komut almalı diğer kişilerle beraber büyürse anlarada saldırmaz ve birde kopek herkese saldıraacak diye bişi yook onun saldırgan veya sosyal olması sizin elinizde ama bu 3 kişi bir aile ise mutlaka kopeğe aile içindeki yeri öretilmeli yani hiyerarşi sırasında en son kendinin geldiğiniz bilmesi gerek çünkü kopekler sürü psikolojisi içinde yaşarlar

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gercekten saol.cok teşekkür ederim.kopegim zaten babamı secmiş durumda ona biraz daha düşkün o varken bizi de dinliyoo ama fazla deil yani ilerde bizlere saldırmaz babam yokken bizide dinler dimi?ayrıca kopegimi saldırgan deil sosyal yetistirmeye çalısıyorum.zaten cok oyuncu bizide ssevdigine inanıyorum.ileride bi problem yasayacaksak şimdiden onu vermeyi tercih ederim ole deilmi.....

img

reiss

18 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

kopeğinizi sosyal yapmak istiyorsanız mümkün olbildiğince çok insana sevdirin herkesin elinden mama yesin dışarı sık sık çıkarın sizle diil başka insanlarla da oynasın kopeğinizin ileride praoblem çıkarması onu yetiştirmenize bağlı büyüdüğü zaman babanız yokken sizi tam dinlemez ama size zararda vermez birde dışarda mümkün olabildiğince çocuklarla oynatmaya çalışın sosyalleşmesinde daha etkili olacaktır

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

saol arkadaşım ilgine teşekkür ederim.bide bu akşam üstü severken heralde dişleri kaşındıgından ısırıo bizi ama acıtmıo yani.bagırdımda bana 2-3 kez havladı bu ısırmalarını nasıl onleyebilirim..senceee????

img

reiss

18 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk olarak arkadaşlarımızın çoğu bu problemden rahatsız olmaktadır o sizle oyun oynamak istediği için ısıryor fakat ilerde canınız yanabilir onun için bu davranışı yapmasına izin vermeyin ilk olarak elinizi ısırdığında ayakta olun ve ısırmak için hamle yaptığında dizinizle burnunun ucuna hafifçe vurun ve hayır deyin ve bu hareketi yaptıktan sonra elinize bir bez parçası alın ve onu ısrması için sallayın onu ağzına aldıktan sonra biraz sallayın ve sakın azından almaya çalışmayın o bezi alıp oynadaığı zaman sevin bundan sonra bezi alabilirsiniz daha sonra tekrar elinizi uzatın ısırmak için hamle yaptığında daha sert vurun ve hayır deyin zaten bidaha ısırmaz bundan sonra sizle oynamak istediğinde elinizi ağzına sokmayıın mutlu günler dilerim

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

arkadaşım gercekten saol.DİŞLERİ DE KAŞINIO AMA bide bu dişleri tam olarak ne kadarlıkken cıkar kopegim 4 aylık oldu cinsinden dolayıda biraz korkuyorum açıkcası.Başka bi cins olsa...TOPU DA onlada oynuyo am iştee yineden yapıoo bazen.Dişlerini kaşıdıgımda havlmaya yakın bi ses çıkarıo bu heralde onun hoşuna gidio...burda ne yapmalıyım

img

reiss

18 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

gıcırtılı dişlerini kaşıyabileceği birkaç oyuncak alın. onunla boğuşarak sert oyunlar oynamayın. asla şiddet uygulamayın. bir şeyi havlayarak, ısırarak, çekiştirerek istediğinde vermeyin o yokmuş gibi davranın iyi yada kötü tepki vermeyin. iyi birşey yaptığında onu ödüllendirin, istediğini verin. ve son olarak madem korkuyorsunuz niye rottweiller aldınız!?

img

elmas

19 yıl 5 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

köpegimi çatıda BAKIYORUM VEE havlamayan bir cins olarak rot u tavsiye ettiler apartmanda akrabalarımla oturuyoruz.onları rahatsız etmemeliyim.kopegimden korkmuyorum sadece beni endişelendiriyor.ama artık yapmıyor.dişlerindenmiş.ilgine teşekkür ederim...

img

reiss

18 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeşim istersen köpege elli kişi bak ama ganlız kıralsız kale olmadıgı için bununda bir yöneticisi olsun ki onu yönetsin..yani bir kişi yönetici olmalı..kardeşim

img

kadilla

18 yıl 5 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ