Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Beagle'in çiş problemi!!!! Yardııııımmm lütfen!

2 yaşında dünyalar güzeli bir dişi beagle''ım var...ama evde yalnız kaldıgında zaman zaman eve çiş yapıyo ve bu aralar biz evdeyken de yapıp saklanıyo...ne derdi var anlayamadım...idrar yollarında da bir problem yok...bu huyundan nasıl vazgeçiricem lütfen bana yardımcı olur musunuz?

img

selengs

18 yıl 6 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BİLMEM DUYMUŞMUYDUNUZ AMA KÖPEĞİNİZ İLGİ İSTİYOR. ONU EVDE BIRAKIP GİTTİĞİNİZDE SİZE KIZIYOR VE AKLINCA SİZİ CEZALANDIRIYOR SONRA DA ONA KIZIP DÖVMENİZDEN KORKUYOR. AYRICA KÖPEKLER SAHİPLERİ ONLARI BIRAKIP GİTTİKLERİ ZAMAN EĞİTİMLERİNDEN 10 GÜN GERİ GİDERLERMİŞ.BEN DE SIK SIK GİTMEK ZORUNDAYDIM VE AYNI PROBLEMLE KARŞILAŞTIM.SONRA DÜZELDİ ÇÜNKÜ ÇİŞ EĞİTİMİNİ TAM OTURTTUM.

img

angelwatson

18 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aslında inat yapmadığı günler hiçbir problemimiz olmuyo çünkü Mary Lou''nun dısarı Çikma saatleri de yemek saati de bellidir ve hic gecikmez...yine de yalnızken eve yapma inadından vezgecmiyo...

img

selengs

ÖZEL MESAJ

kopeğiniz hakkında biraz bilgi verebilrmisiniz mesela evde sürekli tuvaletini yaptığı bir yer varmı daha önceden yapıyormuydu birde çiişini evin tam ortasına mı yoksa gizli saklı köşeleremi yapıyor birde yalnızca küçük tuvaletini mi yapıyor köpeğinizin cinsiyetini de yazarsanız daha iyi olur bu alışkanlık ne zamandan beri var

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Mary Lou 2 yaşında bir dişi ingiliz beagle...Evde yalnız kaldığı zaman hep aynı köşeye ve aynı yere çişini yapıyo ve sadece çişini yapıyo...yapmadığı her seferinde ödüllendirmeme rağmen bir türlü vazgeçiremedim...

img

selengs

ÖZEL MESAJ

kopeğinizin evin içindeyken sizin belirlediğiniz bir yere yapmasını istiyormusunuz ya da hep dışar mı yapsın istiyorsunuz

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

img

selengs

ÖZEL MESAJ

dışarı yapmasını istiyorum çünkü sabah akşam bebekliğinden beri dışarıya yapıyo ve en az 1 saat geziyoruz...

img

selengs

ÖZEL MESAJ

yapman gereken çok basit kopeğin sürekli aynı yere yapıyorsa 2 gün boyunca 4 kere çıkarmanız gerek sabah çıkardıktan sonra aradan 1 saat geçirin ve tekrar çıkarın akşam çıkarırken biraz daha kısa tutun ve iki seferde çıkarın bu arada çişini yaptığı yeri önce sabunlu suyla koku kalmayacak şekilde silin ve ardıran aynı yere biraz alkol veye kolanya dökün iki gün böyle yaptıktan sonra büyük ühtimalle bi daha yapmayacaktır

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

yardımınız için çok teşekkür ederim...Bu tavsiyenizi mutlaka uygulayacagım...

img

selengs

ÖZEL MESAJ