Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

YARDIM İSTİYORUZZ!

Selam,benim 7aylık çok ama çok tatlı dişi bir Amerikan cookerım var ama çok yaramaz.Aldığımızda 1aylıktı. Tuvalet eğitimini halletik.Ancak komutlara uymuyor ve hiç söz dinlemiyor.Eğitime göndermek istemiyorum çünkü orada çok dövüyorlarmış.Mama olarak Hill''s SCINCE DIET yada Pedigree JUNIOR kullanıyorum.Tüy dökmesin diyede Brewers Yeast wıth garlic veriyorum yinede hem çok tüy döküyor hemde mamasını beğenmiyor ve ancak bizim yediklerimizden mamasına karıştırırsak yiyor.İstediğini yani bizim yediklerimizi alana kadar patisiyle vurup rahatsız ediyor.Akşamları birkaç saat evde yalnız bıraktığımızda çocuk gibi susmadan ağlıyormuş. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

img

angelwatson

18 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eğitim için çiftliklere göndermeyin bende gönderdim kopeğim geldiği zaman sevmek için elimi uzattığımda hemen korkup kaçmaya çalışıor ve artık herşeyden korkuyor kopeğim rotweiller

img

kralbaş

18 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kopeğinize verebilleceğiniz en iyi mamayı veriyorsunuz mamaya alışması için sevdiği yiyeceklerin içine biraz mamasından katın ve bu karışımı hergün mamayı çoğaltarak verino zaman yemeğe başlayacaktır ama bu işi biraz zamana bölerek yapın akşamları evin içinde bütün odalara serbestçe girip çıkabiliomu yoksa bir odadmı olduunnu yazarsanız bu problemiidee çözebiliriz birde eğitim için çiftlikleri tasvip etmiyorum hele sizin kopeğinizi asla göndermeyin çünkü biraz narin kopekler eğitim konusundada isterseniz yardımcı olabilirim

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle ilginiz için hepinize teşekkür ederim kralbaş ve eğitimliköpek. Evet gündüz ve akşamları her odaya rahatça girip çıkıyor.Bende belirttiğim gibi eğitime yollamak hiç istemiyorum.Bu konuyla ilgili birçok kötü haber duyuyorum.Ama narin köpekler konusunda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

img

angelwatson

ÖZEL MESAJ

öncelikle kopeğinize her istediği zaman herşeyi alamayacağını öretmeniz gerek sadaece siz verdiğiniz zaman almalı birde siz akşamları evden çıkarkan ona oynayabileceği bişeyler bırakın yani siz yokken ilgisini başka yerlere çekin rdayoyu açmayı deneyebilirsiniz birde komutlara uymuyor yazmışsınız komutları tam olarak öğrettinizmi bildiği komutları yazarsanız sevinirim evde kaç kişisiniz yemek yerken en çok kimi rahatsız ediyor

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

BİZ ONA EVDEN ÇIKARKEN BÜTÜN OYUNCAKLARINI BIRAKIYORUZ HATTA TELEVİZYONU BİLE AÇIK BIRAKIYORUZ AMA YİNE DE OLMUYOR. EVDE GENELDE 2 KİŞİYİZ BABAMIZ HAFTA SONLARI GELİYOR VE ONUN SÖZÜNÜ BİZE GÖRE DAHA ÇOK DİNLİYOR O YOKKEN HEPİMİZE YANİ ANNEM VE BANA ŞANSINI DENİYOR ALAMAYACAĞINI ANLAYINCA KARŞIMIZA GEÇİP YATIYOR. HİÇ BİR KOMUTA UYMUYOR AVAZ AVAZ HAYIR DİYE BAĞIRDIĞIMIZDA VE BEN ONUNLA SERT SERT SEN NE BİÇİM KÖPEKSİN GİT BAŞIMDAN VS. DİYE KONUŞUNCA ANLIYOR VE BU SEFERDE KÜSÜYOR BAZEN DE BİZ ONU 5 DK.LIĞINA YERDE BASTIRARAK TUTTUĞUMUZDA VEYA BULUNDUĞUMUZ ODADAN DIŞARI ATTIĞIMIZDA USLANIYOR AYRICA BEN KÖPEĞİMİ O SAKİNKEN HİÇ SEVEMİYORUM.SEVER SEVMEZ YİNE AZIYOR

img

angelwatson

ÖZEL MESAJ

kopekler sürü psikoljisinde yaşadıkları için lider olarak babnızı benimsemiş ve size karşı hala bi liderlik savaşı sürdürüor sizde ona bazen bu konuda sert olduğunuzu ve ondan üstün olduğunuuzu hissettirin birde kopek için yaşın biraz küçükse seni ondan dolayıda dinlemeyebilir mesela yemek istediği zaman ona o istediği için vermeyin hiç istemediği zaman kendiniz istediğiniz için verin yani size biraz muhtaç oldunu anlasın onu yere 5 dakika bastırdıın zaman ona ceza vermiosun sadece zorluyosun ceza verdikten sonra ilgini kes onla ilgilenmiomuş gibi davran eğer sadece sen severken şımarıosa ona gerektiğinde sert davrnmanı tavsiye ederim aksi halde büyüdüğü zaman seni asla dinlemeyecektir

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

BEN 12 YAŞINDAYIM.KÖPEK İÇİN KÜÇÜK OLDUĞUMU ZANNETMİYORUM ONUNLA İLGİLENMEDİĞİM ZAMAN GELİP BACAĞIMA SARILIYOR VEYA SÜRTÜNÜYOR BENDE DAYANAMIYORUM HEM BEN OKULDAYKEN VE BİLSEMDEYKEN HİÇ ANNEMİ RAHATSIZ ETMİYOR,ODA KAPIMIN ÖNÜNDE YATIP BENİ BEKLİYORMUŞ.O YÜZDEN GELİNCE ONUNLA İLGİLENMEMEMİN VEYA ONU SEVİP OYNAMAMAMIN ONA HAKSIZLIK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM KOMUTLAR KONUSUNDADA BİRAZ FİKİR VERİP YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM

img

angelwatson

ÖZEL MESAJ

merhaba benım de 7 aylık erkek bir american cockerım var o da söz dinlemiyordu dışarda gezme süresini arttırdım şimdi çok daha uslu evde iken. genç bir cocker ın cok fazla oyuna ve harekete ihtiyacı var sanırım.bagırmakla cezalandırmakla basa cıkamadım ben bagırdıkca o daha cok kaprıs yapıyordu ve küsüyordu aynı senin ki gibi küsüyordu:)))) dışarda daha çok vakit geçirmeye başladıktan sonra artık daha çok söz dinliyor ve ben tabii ki daha sakinim bağırmıyorum ve o da artık inatlaşmıyor benimle.tersine beni memnun etmeye çalışıyor

img

bruceulku

18 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ