Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

roro'ya yaklasamıyorum!

arkadaslar ya bişi sorcam benim bir tane kangal köpeğim var onu yavru iken almıstım.Ancak buyudukce degısmeye basladı ne bılıyım mesela yemek yerken onu odaya kapamak zorunda kalıyorum yanına yaklasılmıyor.Elımel bırsey vermeye kalkıyorum havlıyor ve uzaklasmamı ıstıyor.olmadık yerde hırlayıp ısırıyor acayıpte buyudu gucune yetısemıyorum boyum kadar bısey bu davranısların sebebını bılen varsa yardım edebılır mı?kopegım cunku gıttıkce benden uzaklasıyor!cinsi sivas kangalı.

img

ca_su

18 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar.köpeğin kaç yaşında ya da kaç aylık bu çok önemli.belki de bu aralar bir eş arayışı içindedir.mamasını verdikten sonra yanına yaklaşmaman lazım bir süre.karnı açken gözleri hiç bir şey görmez çünkü.oyunlarındaki sertlik de artık büyüdüğü için.o aslında sana oyun yapıyor.oyun yapmıyor olsa emin ol bir kangal kızgınlıkla allah korusun canını cidden acıtır ve sonuç yine allah korusun hastane olur.sen en iyisi veteriner hekimi ile görüş ve ondan daha sağlıklı bir yardım al.odaya kapatman bence pek yarar sağlamaz.bu arada evde mi bakıyorsun?odaya kapattığına göre bir ev ortamı olduğunu düşündüm.eğer öyleyse yürüyüşlerin sayısını arttır ve onun daha çok hareket etmesini sağla.benim de bir kangalım var ve emin ol kangallar asla sahiplarinden uzaklaşmaz.biraz daha ilgilen,mamasını yerken fazla da yaklaşma bakalım bir süre.

img

şeftirik

18 yıl 6 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dedıklerını yaPARIM ama arastırdım kangallar genel huylarıymıs bu yemek yerken saldırmak sahıbı olsa bıle yemegını korumak ıcın ıc gududsel bır hareket ama gecenlerde bır olay oldu o yusten benı kopehgım sabıkalı bırı cep telefonumu calmak ıstedı bende farkında degıldım roro anlamıs ırı yarıda bısı hırsız cep telefonumu aldıgında tasamsını koparıp hırsızı fecı sekılde ısrdı bayag agır yaralanmısrı adam o yusten bende korkuom ondan 2.cısındede arkadasım bana sakadan vurmaya kaktı terasta oturuyoduk:)roroda bana zarar verıo dıe onu yaraladı kısın bılek kemıgını catlatmıs dıgerlerını saymıyım cok usun hıkaye baska zamana bu arada kopegım erıskın sanırım cunku 2 yıl gectı.ve erkek.bı ara dısı almayı dusundum ama sonra bakama dıe vazgectım.yazın bu yuzden bayagı sorun cıkardı bahceye saldıgımda sokak kopeklerını bogazladıgı olduyordu.bende korkudan cıkaramnaz oldum.bısım oturdugumus yerde hayvan severler bol.sokaka kopeklerını ve kedılerını olduruo dıe sıkayet etmısler bısı bu yusten eve hapsedıyorum yoksa bende bılıoyrum kangalların ozgur ruhlu kopekler olduklarını bu arada tesekkur edrım:D

img

ca_su

ÖZEL MESAJ

yanlışım varsa diğer arkadaşlar düzeltsin:köpeğimi mayıs ayında soktugum bir yarışmada onlarca kangal vardı sahipleriyle konuşmuştuk..kangalların özgürlüğüne çk düşkün oldugunu kapalı yada baglı olduklarında asabi olduklarını söylemişlerdi.seninki nasıl bir ortamda?

img

blue__diver

18 yıl 6 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben konuyu tam olarak okumadım acelem vardı fakat benim bildiim kadarıyla bi kopek asla sahibine saldırmaz hatta bunu anlamnın en kolay yolu sahibi önünde mama varken bunu rahatça almalı birde senin kopeğinle ilgili olarak san ne zaman hırlıyo asadece mama verince mi içeri kapatmak asla çözüm diil haatta daha kotü olur bunu bidaha yappma ne zaman hırladığına dikkat et hangi davranışlarda yapıo bunu sölersen çözümü basit

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sadece mama verırken hırlıyor.kopek zaten cok buyuk bır sey sık sık bahceye salıyorum oyun falan oynuyor banagore cok svımlı ama cevre sakınlerı pek sevmıyorlar onu cok uzuluoyrum eger kopegı ıstemıyorus derlerse sıkayetler yusunden vermek zorunda kalabılırım.cozum arıyorum lutfen gecenlerde hava sıcak oldugu ıcın bırakmıstım bahcede kulubesıınde uyuyordu bır havlama duydum karanlıkta goremedım kımseyı ama ılerıde bır karaltı bırı ımdat dıye bagırıyordu.yan gercekten cok uzucu adam o can havlıyle ta uzaklara kadar gıtmıs benım roro da onun pesınden sabaha karsı aramaya cıktım kayıp ılanı falan verdım aksama dogru jandarma kopegımı getırdı ama uyusturulmus olarak ıyıce baglanmıs agızlık takılmıs ya arkadaslar uzuluyoeum pısıkolojık bır sorunumu var neden bole ya baska bır zaman bole olsa öldürülmeyecegı ne malum o yuzden odaya kapatıyorum gercekten elımde degıl.YARDIM ISTIYORUM LUTFEEN!!kopegım daha genc ve 2 yasında nolur bır soruna el atın eger bole gıderse jandarmadan uyarı aldım kopegımın karnesını falan ınceledıler sabıkalı oldugunu gorduler egert bır daha oludgu zaman uyutma yoluyla acısız öldürebiliriermiş ya bu ne acı o saldırdıgı adamıda bayagı bır yaralamıs ama adam hırsızmıs zaten bır o avantajı var zavallı rorcumun yoksa coktan uyutömuslardı LUTFEEN COZUMM EGITIMLI KOPEK SENDE BU DURUM HAKKINDAKI BILGILERINI BENIMLE PAYLASABILIRMISIN?????

img

ca_su

ÖZEL MESAJ

ya öncelikle bu kadar karamsar olma kopeğin saldırmasının 8 sebebi vardır ötenazi sadece idiopatik saldırganlıkta kullanılır ama sizin kopeğiniz anlattığınız kadarıyla bu tanıma uymuyor sizinki koruyucu saldırganlık sınıfına girer bunu önlemenin en kolay yolu köpeğinizi bağlı tutmaktır mesela akşamları serbest bırakmayın fırdöndü kullanarak bağlayın ve ipini biraz uzun bırakın köpeklerde koruma içgüdüsü doğuştan olduğundan dolayı bir yaban cı gördüğünde havlayacaktır hem yabancılar korkar gelemez ve bu ses tomu biraz değişik olduğundan dolayı sizde durumu farkeder ve dişarı çıkarsınız idiot saldırganlık:köpek hiçbir sebep yokken tanıdığı bir insana birden bire saldırmaya başlaması demektir birde kopeğiniz üzerinde biraz daha hakimiyet kurnaya çalışın yani mamyı sadece siz verin bazen elinizden yedirin hırladığı zaman vermeyin kopeğinizle birlikte mutluluklar diiliyorum

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

tesekkur ederım cok uzuluyorum egtımede gonderdım bazı seyler duzeldı ama emın olmak ıstedım kangalıma ozen gosterıyorum su an bahceye uzuncana bor kafes yaptırdık ıcınde srbetce oynuyor ama dun cok sasrıdım kafesınden bır prca et attım snra tam gırıp sevecektımkı ban havkladı ve kafesın kapısında 2 ayagı uyzerıne kalkarak bana saldırmaya kalktı bende ona bagırdım oturması ıcın egıtımde oturp kalkamayı ogretmıslerdı am sozumu dınlemedımı dasha cok havladı kafese vurmay basladı bende tekrar bagrdım oturması ıcın aynen sole dedım"ror otur yerıne cabvuk yoksa mam vermem!!"sonra bıraz sakınleestı ama etın obur parcasınıda verınce uzaklasmam ıcın tekrra hırladı.off sızede cok soru soryyorum ama gercekten cok sorunlu bır koppegım var kususra bakmayın!!

img

ca_su

ÖZEL MESAJ

senin tek problemin kopeğin seni lider olarak görmüyo ona bun hissettir gerekirse biraz sert olen problemin çok büük diil sen gözünde büütüon köpeğini gezdirmeye çıkar ama serbesst olmasın senin istediğin yere gelsin sen onu gezdir yani sen bişeye dokunmasına izin vermezsen o cisme dokunmasın hemen çek kendine doğru e elinden yedir hırlarsa verme geri çek yemeğini senden kıskanmasın

img

eğitimliköpek

ÖZEL MESAJ

mrb.sorununu geç okudum ama umarım bu ana kadar herşey yoluna girmiştir.biliyoruzki kangallar çok zeki köpeklerdir ama onların zekasını doğru kullanabilmeleride biz sahipleri tarafından mümkündür.öncelikle gözüken oki hakimiyet sorunu olan bir köpekte bu özellikle kangal gibi köpeklerde;dizginlerin senin elinde olduğunu ona hissettirmen gerekli.bu zaman içinde kesinlikle yemeğini verdiğin zamanlarda onu rahatsız etmemelisin.ona oyun zamanları yarat,kapalı biryerlerde onun sosyalleşmesini bekliyemezsin.oyun zamanlarında ona küçük ödüller ver(büsküvü,kraker gbi).bunları yerken sana hırlamıycaktır.daha sonra bu duruma alışır ve yemek yerkende senden rahatsız olmaz.ayrıca aile üyelerinden birinin sorumluluğunda olduğunu bilmeli.yani 4 yada 5 kişilik bir aile olduğunuzu varsayarsak,anneniz ayrı babanız ayrı kardeş yada abi veya ablanız ayrı davranışlarla köpeğe yaklaşırsanız bu köpekte bilinç oluşmasına engel olur.sizin sorununuz köpeğinizin antisosyal olmasıdır.çözüm onu bağlayıp kapatmak değil sizin kontrolünüz eşliğinde kalabalık ortamlara farklı insan kokularına ve gürültüye alışmasıdır.yaşı ilerledikçe sosyalleşme eğitimi zorlaşır.ödüller eşliğinde hemen bu eğitime başlamalısınız.bol şanslar:)))))))))

img

oracle1

18 yıl 5 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ