Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

akvaryumda köpük - 2.sayfa

50 lt. akvaryumumda 4-5 gündür suyun yüzeyinde köpük oluyor. 1 kere temizledim fakat tekrar oldu. ne yapabilirim şimdiden teşekkürler

img

atilla54

18 yıl 7 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

atilla arkadaş gördüğün gibi yüzlerce cevap gelecek işin fazla büyümemesi için akvaryumu biraz detaylı anlat artık yoksa gelen cevaplara göre hareket etsen gerçek gözümü bulacaksın akvaryumu toptan kaldıracaksın

img

diamond

20 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam diamond  ;

Yazımı nasıl okudun anlıyamadım bir daha oku bence.Başlangıçta aynen şöyle diyorum''Köpük oluşum sebeplerinin başlıcalarını genel yazayım sana''Anlıyacağın genel olasılıklardan bahsediyorum.Çaktın mevzuyu Duh:)))

Sevgiler. 

img

deepfıshıng48

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

peki sen benin dediklerimi anladınmı acaba ya sorun senin yazdığın genel detaylar içinde yoksa ne olacak o zaman bi zahmet şu küçük ayrıntılarıda yaz tamam olsun niye böyle bir cevap yazdın tam anlamış değilim ama benimde demek istediğim sonuça ulaşmak için soruyu anlamak gerek biz şuanda soru anlamış durumdayız ama ipucu alabilirsek daha rahat fazla büyütmeden kapatmış oluruz konu diyorum

img

diamond

20 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkürler.akvaryumu kırduğum 4 ay oldu.daha önce zehirlendikleri için akvaryumu çok iyi temizledim.ben kendimi göre köpükleri temizledim fakat çok az miktarta yine oldu.daha önce köpürme olmamıştı.neyse arkadaşlar sizinde kafanızı fazla ağrıtmıyayım.suyumu haftada bir değiştirip çözüm bulmaya çalışıyorum.

img

atilla54

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bi de ben akvaryumu kurduğumdan beri hiç tuz atmadım.akvaryumcum gerek yok dedi.şimdi atmalımıyım? bilgileriniz için teşekkürler.sizin yazdıklarınızı okuyup epey şeyler öğrendim.

img

atilla54

ÖZEL MESAJ

balıkların durumuna göre kullanıp yada kullanmaya bilirsin kısacası akvaryumda yolunda gitmeyen bişeler var bunu da en güzeli su değişimleriyle halletmeye çalış bakalım sonuç alıyormusun.

img

diamond

20 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam atilla54 ,

Akvaryumuna düzenli olarak kaya tuzu atmalısın dostum.Çalışmana felan gerek yok  ROTFL Gerçi kendini eğitmen sanan çok ama sen aldırma ..kaya tuzu için başlık açılmıştı aşağıda;

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=1&FRef=1&BRef=14084

Sevgiler.

img

deepfıshıng48

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cevaplarınız için saolun.suyu değiştirdiğimden beri biraz düzeldi.bakalım tamamen ne zaman düzelecek?

img

atilla54

ÖZEL MESAJ

endişelenme beta varsa bunu o yapıyodur kesinnnnnnnnnnnn dişi betanın yumurtalarını onun üstünde bakıcak

img

boracanerciftci

16 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ