Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

AÇ AÇ DOLAŞIYORLAR :((

mrb. arkidişler benim kapluşlarım hiç bişey yemiyo. 1 tanesi 5cm diğeri 7 cm kara kaplumbağası acaba kış uykusunamı yatmaları gerekiyo ikiside haretli yerlerinde durmuyorlar ama bişeyde yemiyorlar ne olacak böyle ? tavsiyenizi bekliyorum.

img

rabiş

18 yıl 7 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Kaplumbağaların ne zamadır sende? Önceden yiyorlarmıydı? sıcaklık kaç derece?

img

hülya999

19 yıl 10 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BİR HAFTADIR BENDE AMA DAHA ÖNCEDE YETİŞTİRMİŞTİM ONLAR YİYORLARDI BUNLAR İSE BİRHAFTADIR BİŞEY YEMEDİ SICAKLIK TAHMİNİ 26-27 DERECE ODA SICAKLIYI BAŞKA ISITICI YOK YUVALARINDA

img

rabiş

ÖZEL MESAJ

dereceyle bir ölçün derim sıcaklığı.hareket etseler bile sıcaklık 25 - 26 derecenin altında oluncas yemiyorlar.marul devamlı bulunsun yuvalarında mutlaka yerler.

img

hülya999

ÖZEL MESAJ

daha önce beslediğim kaplumbağalar kış uykusuna yatıyorlardı, bunlarıda yatısammı acaba + daha sıcak bir ortamdada bulundurdum ama yine yemediler bişey olack diye çok korkuyorum . acaba yabancılıkmı çekiyorlar hülya999 sen hiç kış uykusuna yatırdın mı? seninkiler nezamandan beri sende + ilgilendiğin için teşekkürler

img

rabiş

ÖZEL MESAJ

14 ay kadar oldu ben kara kaplumbağası beslemeye başlayalı. Jiç kış uykusuna yatırmadım. yatırmayı da düşünmüyorum. odanın sıcaklığını bilmiyorum ama yuva da derece var ve yuvanın sıcaklığı 27 - 28 değişiyor. 27 derecenin altına inmiyor. büyük kaplumbağam biraz durgun çok fazla yemiyor ama küçük olan ne versen yiyor ve doymak bilmiyor. bence sorun sıcaklıkla ilgili ısıyı ölçüp eğer sıcaklık 26 derecenin altındaysa bir spot lamba takabilirsin 60 w işini görür 2 ytl olmalı. yemiyolar diye yiyeceği alma devamlı bulunsun yuvada. marula hayır demezler. alışma problemi de olabilir tabi kesin bişey söylemek imkansız. uygun ortamı sağla ve bi süre bekle yiyeceklerdir.

img

hülya999

ÖZEL MESAJ