Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

dogal ortama bırakmalı mı?

şimdi şerocum bi canavar oldugundan ufaklıın ustune basıyo yem yerken falan bu garibimi de şero yu zaptedip besliyorum ben.. acaba bu dogru mu?yoksa aynı akvaryumda yasamayı kendileri mi ogrensin?ama taco daha minicik..ya hiç beslenemez ve hastalanırsa diye şero yu bi kosede sıkıştırıp besliyorum...

img

şerafettin1

18 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

elbetteki doğal ortama bırakamazsın gerekte yok zaten ama yeni aldığın akvaryumunu onlar için doğal gibi yapabilirsin .Tacettini de bırak alışsınlar.

img

cibran

18 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aynı anda yemek zorunda değiller.Teki muhakkak doyacak diğeride yiyecek.Hem yüzebildikleri kadar su varmı?Farklı yerlere atarsınız yemi ne üst üste cıkarlar,ne ezerler.

img

hamso

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

biri doyarsa zaten yemegi bırakır demişsiniz ama nekadar atsam okadar yiyolar..bunun sınırı var mı..ben 7-8 tane kurt atıyorum hem sabah hem akşam.hepsini yutuyo sero..digeri de bi kosede 3-4 tene yiyo..yoksa ac mı kalıyolar? tesekkurler..

img

şerafettin1

ÖZEL MESAJ

ben saymadan boşaltıyordum.Biterse sayarak atıyordum.Doydukları zaman suda yüzen yemleri görmeye başlarsınzı zaten.koklamıyorlar bile.Ama sizin kullandıgınız mönü en çok iştahla yedikleri bir mönü.Normal yemle doydukları zaman sizinkinden atın bi okadarda ondan yerler mesela.

img

hamso

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cok tesk ler hamso.. az önce faydalı link leri okudum..by-falcon un yazdıklarını..gerçi ona da sorucam bazı anlamadıklarım var içinde ama sizle de paylaşıyım.. eniyisi azar azar vermek,4-5 tane karides..diyor sonra baska bi paragrafta 1saat içinde tuketebilecekleri kadar yemi verin diyo bir de 1dk.içinde tuketecekleri kadar diyo.. ben hangisini tercih edeyim.. ama sanırım çeşitlendirsem daha iyi olur.. mesela normal yem ticarii olanlardan..4er 5er tane,sonra karites kurusu 4-5 tane..ve birer parca yesillik.. bunu bi sabah bi aksam yapsam mesela? çunku doymalarını beklersem olmicak galiba...

img

şerafettin1

ÖZEL MESAJ

şerafettinciğim.. bence kaplumbağanın sağlığı için (şu anki minik haliyle) 6-7 karides yeterli olacaktır. lakin hayvan bu.. her zaman yettiği kadar yemeyebilir. (insanlar bile engel olamıyolar kendilerine). gel sen çok fazla şişirme minik karınlarını.. azar azar sık sık beslersen çok daha iyi olur düşüncesindeyim.. hem aç kalmaz, hem şişmez..

img

preatorious

19 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok tesekkur ederim..bu konu kendi açlıgımdan daha çok yoruyo beni...azar azar..şişirmeden..ve yeşillik falan...deniycem..

img

şerafettin1

ÖZEL MESAJ