Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

yosunlar

kayalarım yosun tutmaya başladı. bu yosunların kapluşlarıma bir zararı olur mu? yoksa illaki temizlemeli miyim? ya da bu başlık önceden var mıydı da ben zırvalık yaptım da okumadım...

img

thorin

18 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağalar zaten genelde yosun falan marul yerler benim bildiğim internetten duymuştum yoksa ben de yanlış bişimi yapıyorum arada ona marul vererek : aman allahım korkuyorum :(

img

nartanesi

18 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar kaplumbağa yosun yer mi yaa. anladığım kadarıyla kayanın yüzeyi yosun tutmuş. yani ince bir tabaka halinde oluşmuş. onu deterjanla temas etmemiş diş fırçası gibi bir fırçayla temizleyebilirsin.

img

blue_pacific

18 yıl 8 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

deneme amaçli küçük bir vatoz alıver 2 ytlye.Kapluşlar ilgilenmezse vatozla 2 tane daha al.yosun falan kalmaz bi yerinde.Bende 4 vatoz var ama vatozunda saklanmasını bilecek avanak olmayacak

img

hamso

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

alıcaktım bugün vatoz ama petshoptaki adam kalumbağalar saldırır falan dedi, tırstım. ama benim akvaryumda vatozların saklanabilmesi için bi sürü yer var. alıp deneyeyim bi en iyisi. bir de vatoz''un beslenmesi için extra bişii almama gerek yok di mi?

img

thorin

18 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

vatozlarım(3cüce,1büyüyen) kaplumbağaların kayalarına yapışmış olan yem parçaları,yada oluşan vıcıklaşma ile ilgileniyor. lepisteslerim(1erkek,2dişi) kapluşların yemleri yerken dağıttığı yem parçaları suyun dibine giderken ilgileniyor. çöpçülerimde(5 adet) taşların arasına sıkışmış yem parçalarıyla ilgileniyor. ben sadece yavru lepistes(11adet minicik ) ve kaplumbağalarımı yemliyorum(2 kocaman 1 minicik)

img

hamso

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumcuda yosun giderici ilaç var. sera marka.

img

beppomomo

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ