Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

arkadaşlar yardım edddiiiinnnn :(((

slm arkadaşlar henüz yeni üye oldum ve benim kaplumbağam daha 2 günlük bende ve benim pek fazla deneyimim yok hiç yemini yemiyo. :( ona karides ve yemini aldım ama yemio açlıktan ölcek vicdan azabı duyuyorum... yardımlarınıza ihtiyacım vaaaarrrr:(((

img

nartanesi

18 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk bir iki gün pek yemiyolar zaten. ama bi süre sonra sana alışmaya başlarlar. o zaman yavaş yavaş ve sabırlı bir şekilde yemleri burnuna doğru tutarsan, yemleri koklayacak ve ısırmaya kalkacaktır. bu şekilde hem senden korkmamaya he mde o yeme alışacaktır. ama tavsiyem bu başlangıç süresinde ortamlarını ço kfazla değiştirmemeye bak. çünkü hr değişikliğe alışmaları da extra bir süre gerektirecektir.

img

thorin

18 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya benim ısıtıcım falan yok peteğin yanın da alacak param da yok buralarda çok pahalı ısıtıcı falan olmadan bakamazmıyım ban yaaa:(

img

nartanesi

ÖZEL MESAJ

ay sağolun ya çok yardımcı oldunuz

img

nartanesi

ÖZEL MESAJ

ısıtıcı falan filan paranız yoksa geri verin iade edin.İnsanlar kaplumbağa olmadanda yaşayabilirler.

img

hamso

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hamsoya katılıyorum.

img

hülya999

19 yıl 10 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

daha acıklayıcı olmak için yazıyorum... Bu meretlerin yemlerinin küçücük kutusu 3-4ytl.Büyüdükleri zaman catı catır yiyecekler.2orta,1 küçük kaplumbağam var.Azn önce 20-30 stick attım yediler.(2.5dakikada) Havalar soğuk,ısıtıcı günün 19 saati çalışıyor.(1dakika duruyor 4 dakika calısıyor).Buda size 6-7ytl elektrik parası maliyeti olacak soğuk aylar boyunca. Akvaryum suyu deseniz değiştirmesiyle birlikte 100litre su gideri olacak haftada. Daha fazla uzatmıyorum anlayışınıza bırakıyorum.

img

hamso

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm,

başka bir başlığına yazmıştım ama yine yazim. aşağıdaki linki inecele iyice:))

momo

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

img

beppomomo

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ