Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaç para???

slm arkadaşlar.2 ay önce 2 adet su kaplumbağası aldım.yazılarınızı okudum.gerekli olan akvaryum ölçülerini 40*40*100 olduğunu ve bu akvaryumu kendimiz yaptırırsak daha ii olur demişsiniz.bu boyutlarda bir akvaryum almak istiyorum ne kadar tutar?ayrıca akvaryumun camının ne kadar kalınlıkta olması gerekiyor? bu arada herkesin ramazan bayramı kutlu olsun...

img

natalia

18 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

60 liradan başlar onun fiyatı akvaryum olarak.1000ytlye kadar gider. yaptırılmasına birşey diyemicem.

img

hamso

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1000 ytl mi???peki öyleyse minimum ölçüler ne olmalıdır akvaryum için???

img

natalia

ÖZEL MESAJ

40*40*100 iyi fiyatları ise ankaraya göre 80-100 ytl arası:))))

ÇOK TŞK EDERİM BATAK...

img

natalia

ÖZEL MESAJ

ewet ben daha yeni sordum 90 ytl idi ..ben suanda 50 35 25 olculerinde bi akwaryumda besliorum kaplunbagalarımı.. akwaryumun olculerinden anlasılacagı gibi, almadım.tanıdık bi camcıya yaptırdım ..gayet saalam we bana 5 ytl silikon parasından baska maliyeti olmadı cam kalınlıgı 5mm.. 100 40 40 olculerinde bir akwaryuma geçmeyi dusunuorum ama acıkcası bunu gidip bi camcıya yaptırmaktan cekiniorum cunki 2 katı buyuklukte yani saglam olması gerek..birde cam en az bi 10mm olmalı sanırım(yanlıs biliosam düzeltin) bunun ustesinden camcı gelebilir mi bilmiorum.. fikri olan warmı ..

img

2na

19 yıl 1 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

forumda birkaç yerde camcıdan yaptırabilirseniz daha ii olur gibi bişi yazıyodu.ya da benim aklımda öyle kalmış...sanırım düzenlemeler hazır akvaryumda ii bi şekilde yapılamıyormuş galiba...ama ben de pek bişi bilmiyorum...

img

natalia

ÖZEL MESAJ

bu arada cam kalınlığıyla ilgili verdiğin bilgiye teşekkür ederim...

img

natalia

ÖZEL MESAJ