Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Apartmanda Köpek besleyenler için 1 Tespit, 1 Yardım Çağrısı..

Merhaba arkadaşlar, Daha önceden yazmıştım, 2 gün önce 1 yaşına giren çok ailemizin yeni ferdi bir gsd''miz var. Temel ve ileri itaat eğitimlerini tamamladı, tuvalet ve dışarıda yemek yememe eğitimlerini ise yavrulukta bıraktı.. Konu 1- Gel görelim bu çok "akıllı" köpeğimiz geçtiğimiz günlerde yavruluk günlerine ani bir geri dönüş yapıp her gün eve çişini yapmaya ve eşyalara zarar vermeye başladı. Bir-iki kez hoşgördük ama hergün hergün iş dayanılmaz noktalara gelince koşup şu "köpek psikolojisi-davranış sorunları" kitaplarından aldık. Bütün ilgi ve dikkatimle okuduğumuz kitaplarda (bu arada iki kitap toplamı yaklaşık 55 Ytl) zaten bildiğimiz sorunları tanımladığını ama derdine çare arayanlar için tek bir not veya tavsiye bile bulunmadığını gördüm. Duyduğum gerçek hayalkırıklığı ve tüm cinlerim tepeme çıkması 55 ytl karşılığında elde ettiğim iki şeydir. Arayınca, değerli yazar profesörümüzün vizite ücretinin ise 150 ytl olduğunu öğrendim. Sonra ne mi oldu ? Hiçbirşey.. Köpeğime ayırdığım zaman ve eforu arttırdık ve sonuçları hemen ve net bir şekilde aldık. Davranış sorunları eğer biolojik bir problem yoksa tümüyle biz köpek sahiplerinin hatalarından kaynaklanıyor. Köpeğimiz ile artık hiçbir sorunumuz yok ve çok keyifliyiz :) Konu 2- Alt komşumuz yalan beyanla köğeğimizin 8 kişiye saldırdığını söyleyerek bizi belediyeye şikayet etmiş, dava açılması gündemde. Biz konuya daha önceden de hazırız ancak özellikle bu yeni kanunlar dahilinde apartmanda beslenene ev hayvanları konusunda bir bilgisi olanlar yardım ederse seviniriz. Herkeze sevgiler..

img

klpasha

19 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu konuda çok şey bildiğimi söyleyemem ama bildiğim birşey vaR kimse köpeğine el koyamaz mahkemeden karar çıksa bile gelip köpeğini senin elinden alamazlar vermediğin sürece bir tanıdığımızın köpeği gerçekten şahitler önünde bir çocuğu ısırdığı halde belediye onu alıp götüremedi elinde aşı karnesi varsa bir problem yok ayrıca ısırılan birileri varsa onların bunu ıspatlaması gerekiyor yani uzun hikaye sen kafanı takma ve gelip isteseler bile onu verme çünkü buna hakları yok.

img

pilars

18 yıl 8 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu konuda çok şey bildiğimi söyleyemem ama bildiğim birşey vaR kimse köpeğine el koyamaz mahkemeden karar çıksa bile gelip köpeğini senin elinden alamazlar vermediğin sürece bir tanıdığımızın köpeği gerçekten şahitler önünde bir çocuğu ısırdığı halde belediye onu alıp götüremedi elinde aşı karnesi varsa bir problem yok ayrıca ısırılan birileri varsa onların bunu ıspatlaması gerekiyor yani uzun hikaye sen kafanı takma ve gelip isteseler bile onu verme çünkü buna hakları yok.

img

pilars

18 yıl 8 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ