Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

KÖPEĞİM DİĞER İNSANLARA ÇOK SICAK DAVRANIYOR!

merhabalar...Bizim kral(alman-husky)2,5 aylık ve yolda giderken özellikle bayanlar olmak üzere aşırı derecede sevgi gösterisinde bulunuyor!Köpekleri seven var sevmeyen var ...Gitmesini istemiyorum kimsenin yanına. Bunu nasıl engelleyebilirim?

img

börteçine1

18 yıl 9 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

unutmayınkı bu dönem kopeğinizin sosyalleşme dönemidir kopeğinizin gelecekteki sosyal durumu 2-3 aylık dönem arasında belirginleşir bu da sizin elinizde eğer kopeğiniz yabancı insanlara gidiyorsa onu hemen uyerın ve anında tasmasından çekerek hayır deyin ve bu eğitim tam olarak işe yaramayacaktır fakat daha sonrası için temel olacaktır bir iki sefer bole yaptıktan sonra bir arkadaşınızdan yardım isteyin siz varken kopeğinizi çağırsın ve alinde kopek maması olsun tam kopeğe mamayı verirken kopeğinizin burnunu hafifçe sıksın kopeğinizi bu esnada hemen çağırın ve sevin veya ödüllendirin bu eğitimi 5-6 defa yaptığınız zaman kopeğiniz sizden başka insanlara olan güveni azalır size olan güveni artar söylemeyi unuttum bu eğitimi ne kadsar farklı insanla denerseniz o kadar iyi olur bu bilgi kitaplarda yazmaz çoğu eğitmen arkadaşımda bilmez bu bilgiler tamamen tecrube sonucu elde edilmiştir ve doğru uygulandığında kesin olarak sonuç verir daha farklı sorularınız için [email protected]

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ