Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Emret Komutanım-Dost Karekök 4=Hav Hav

Emret Komutanım, Halkalı Ziraat ve Tarım Lisesi''nde çekiliyor. Adresi alıp >yola çıktığımızda ''kime sorsanız gösterirler demişlerdi''. Sorduk, >gösterdiler de ama ben gördüğümün bir lise olduğunu anlamakta zorluk >çekince >aynı cadde üzerinde defalarca tur atmak zorunda kaldık. Gerçi kim olsa >buranın 56. Piyade Alayı değil de lise olduğuna inanamaz. Alayın köpeği Tertip''in oynayacağı >sahne çekiliyor. Kaçırmamam lazım, bu yetenekli Golden Retriewer cinsi >harika köpeğin çekimlerini izlemek için sete gitmeliyim. Karekök 4 = hav hav > >Dost çok özel bir köpek, biraz bahsetmede geçemeyeceğim. Eğitmeni Bora >Erbek >tarafından üç aylıkken alınmış. Şimdi 1,5 yaşında. Arama, kurtarma eğitimi >almış. Bu eğitimi alan köpeklere yapılan testte Türkiye''de tam puan alan >tek >köpekmiş. Otur, kalk, getir gibi temel ve kaldırıma çık kenardan yürü gibi >karmaşık komutları çok sorunsuz algılıyor ama asıl marifeti matematik >biliyor. Vallaha şaka değil. Gözümle gördüm. Dördün kare kökü kaç oğlum? >Hav >hav. Sekizden üç çıktı kaç kaldı? Hav hav hav hav hav. Eğitmeni soruyor o >da >havlayarak cevap veriyor. ''E, madem bu kadar akıllı, cep telefonunu >topraktan kazıp çıkarması gereken sahne neden bu kadar uzadı?'' Diye >sorabilirsiniz, haklısınız. O da çok ilginç. Eğitmeni cep telefonuyla >oynamasını daha önce yasaklamış ve Dost rol icabı da olsa cep telefonunu >ağzına almayı istemedi. Uzun uğraşların sonunda rolünü başaran Dost''un >ödülü >ise ''good boy'' diyerek başının sevilmesi. Dost''u pozitif eğitim sistemiyle >eğiten Bora Erbek serbest olarak köpek eğitmenliği yapıyor. Cep telefonu 0 >536 413 46 13. Benim de köpeğim sözümü dinlesin diyorsanız arayabilirsiniz GÜLAY ALTAN AKŞAM GAZETESİ www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2005/07/31/pazar/pazar4htlm _________________

img

dostk9

18 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arama, kurtarma eğitimi >almış. Bu eğitimi alan köpeklere yapılan testte Türkiye''''de tam puan alan >tek >köpekmiş. BU SATIRLARRI SİZİN YAZDIKLARINIZDAN ALDIM LUTFEN BUNLARI BÖYLE YAZMADAN ÖNCE POLİS KOPEKLERİNİ GÖRMENİZİ TAVSİYE EDERİM HATTA PETSHOW 2005 FUARINA GELDİYSENİZ ORADA ARAMA KURTARMA TATBİKATI YAPAN KOPEKLERİN DÜNYA ÇAPINDA MEŞHUR VE SADECE 4 KOPEĞİN ALABİLDİĞİ SERTİFİKAYI ALAN KOPEKLER VAR EĞER PETSHOW 2006 YI İZLEMEK İSTERSENİZ SİZİN BİLETİNİZİ BEN HEDİYE EDECEĞİM GELİN VE ORADA TEKRAR GÖRÜN SAYGILARIMLA

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sewgili dostum.Elbette iyi köpekler var kaldıki o köpekleri ve sahiplerini gayetde iyi tanıyan biriyim.Yalnız sizin bilmediğiniz konu burda değişik eğitim standartları vardır.Fema standartlarında eğitim alan bir köpektir benim köpeğim.Emniyetin eğitim standartı farklıdır.Peki size başka bir soru benim köpeğim İnsan arama köpeği deprem yada herhangi bir kayıpta doğal afettehava koklayarak arama yapan köpektir iz takibi yapmaz .Eğer emniyette insan arama köpeği varsa neden kayıp operasyonlarına senelerdir ben ve benim gibi arkadaşları çağırıyorlar.Dostum 2003teki petshovda ben ordaydım-sanırım siz yoktunuz sizden haberim olsa biletinizi gönderirdim. şuanda :)Polis şehit aileleri derneğine ait Umut Doğal Afet Acil Yardım K9 Ekibinde Arama köpeğimle ve Eğitmen sıfatımla görev alıyorum bunu niye yazdım;Evet bu kadar senedir bu camiadayım tam puanlı tek köpek bu köpek diğer köpeklerin iyi olması bunu değiştirmiyor.Neden Pakistan depreminde emniyetin köpeği yoktu,(BİZ ORDAYDIK) asayiş,narkotikle-Afet Arama Köpeğini biribirine karıştırmamak lazım:)Bizde agresyon testte kalma sebebidir Fema standartlarında.Asayiş eğitimli köpeklerdir emniyetinkiler bilginize ,Sevgiler.Bir notda bizler devletten maaş almıyor kendi cebimizden ödeyip insan hayatı kurtarıyoruz.O yüzden spekülatif konulara girmeye gerek yok.Ben bilginiz olsun diye yazdım. Köpek Eğitmeni-Davranış Problemleri Danılmanı:Bora ERBEK

img

dostk9

ÖZEL MESAJ

Birde şunu belirtmekte fayda var.2005pet fuarının olduğu gün;Şişlide İstanbul Valisi ve Emniyet müdürünün davetlisi olarak Köpeğim Dostla bereber Emniyet mensuplarıyla Polis Bayrak Yürüyüşündeydim :)(belkide siz bu yazıyı yazmadan önce orad olsaydınız isterseniz 2006 da size bu yürüyüşlerde bir yer ayarlıyım) Köpek Eğitmeni-davranış Problemleri Danışmanı:Bora ERBEK

img

dostk9

ÖZEL MESAJ

turkiyede fema sertifikasını alan 4 kopek var bunların 2 si emniyette neyse deprem olayına gelince kimse kafasına göre gidemez resmi yazı gerekir teş by

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

peTshow 2006 ne zaman ve nerde olucak?

img

emels

18 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ