Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

yardım

merhaba,internette yeniyim arkadaşlar.bakalım becerebilecek miyim?iki buçuk yaşında kızım ve iki ay önce aldığım tospişim var.kızım onunla oynamayı seviyor ama arada ufak kazalar oluyor.bazen elinden kayıyor.ama az mesafeler oluyor.genelde vermiyorum.acaba kızım için ele almalar,tospiş için düşmeler çok sorun olur mu?

img

nevper

18 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb hoş geldiniz öncelikle kızınız için sorun var çünki bir tür bakteri taşıyor kapluşlar ellendikten sonra ellerin çok çok ii sabunlanması gerekiyor ayrıca kapluşun yerine koyun kendinizi kaç katınız büyüklüğünde biri sizi elinden düşürse ne hissederdiniz?? burda ki bazı arkadaşlar bu konuyu yazdı ÖLEBİLİR..!!

img

septempt

18 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hadi bende kızınız tarafından yaklaşayım tospayı yutar kafasını ısırır,yam yam yam yapar. Hayvanlar oyuncak değildir diyede bitireyim.

img

hamso

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oyuncak olmadığını biliyorum ama eline almasına izin vermeyince tospişe karşı tepki alabilir.ama yine de düşürmemesine dikkat ederi.nazlımında temizliğine.teşekkürler

img

nevper

ÖZEL MESAJ

Kaplumbağalar sadece gerekli oldukça ele alınmalı. kızınıza onu uzaktan izlemeyi ve sevmeyi öğretin oyuncak değil onlar.

img

hülya999

19 yıl 10 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

herkese teşekkür.ama merak etmeyin öyle sürekli oynamıyor.yani diğer oyuncakları gibi değil.daha çok birisine göstereceği zaman.

img

nevper

ÖZEL MESAJ

sevgili nevper,
diger arkadaşların da söylediği gibi olaya bir kaç yönden bakmak gerekir.
1. kızınızın sağlığı açısından tehlikelidir. kaplumbağaların salmonella denilen bir bakteriyi taşıma ihtimali vardır. olması gerekmez tabi. bu bakteri özellikle daha kızınız çok küçük olduğu için tehlikeli olabileceğini düşünüyorum. kaplumbağalar veya genel olarak sürüngenler çocuklara göre hayvanlar değildir. bu tarz hayvanların ayrıca aslında evcil olmadığını de göz önünde bulundurmak lazım. bunun yanında dışkılarından dolayı başka bakteriler taşıma ihtimali de vardır.
2. kaplumbağanın sağlığı açısından tehlikelidir. dikkat ettiyseniz nasıl bakılmaları gerektiği konusunda oldukça geniş linklerimiz var. kaplumbağanın yavru olduğundan da yola çıkarak daha hassas olduğunu düşünüyorum. öncelikle akvaryumda beslemeniz gerektiğini hatırlatmam lazım. aşağıdaki linki dikkatlice okursanız gerekli tüm bilgileri almış olursunuz.
Size tavsiyem kaplumbağanın sadece bakmak için bir hayvan olduğunu kızınıza öğretmeniz. Misafirler de bakarak sevsinler sadece.
kolay gelsin
momo

Kaplumbağa Bakımında Referans Linkler VOL.III

img

beppomomo

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ