Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Sürüngen Genel

Mesaj Ekle

varanus griseus

arkadaslar bana varanus griseus bulabilirmisiniz yalniz bir sorun var turkiyede yasio ve satisi yasak ciftlikte yetisende bulabilirsiniz

adamım o tür urfada var ama yaşadığı bölge mayın tarlasına denk geliyo. ve endemik. çiflik olayı hakkındada bi duyumum yok. canlı ele geçirilemedi şimdiye kadar. böyle bi türü pek tavsiye etmem. üzerinde pek çalışılmamış. sorun yaşayabilirsin

img

vipera

19 yıl 10 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ewwt biliorum arazi cok kotu yasadigi yer desen gne ole ama varanus griseus bu hayvan icin elimde buyuk bilgiler var zannetmiorum sorun yasamam yurt disinda uretimi var ama ben burdan istiorum belki bulurlar hayvanat bahcesine fln gotururler ordan alirım bikere oldu kacırdım burda degildim benim amacim turkiyede kimsenin beslemedigi hayvanlari beslemek bakmak ve hayvan severlere bu hayvanlar ile ilgili bilgi vermek (kimsede olmayan surungenler)mesala su anda elimde kimsede olmayan turkiyede bulunmayan green tree pythonum var (yesil agac pıtonu)ve herkes merak edio ve bende bikac onemli bilgi veriorum vs vs

ilginç bir neden hayvan beslemek için kişiye endemik olarak tanımlayalık bu olayı. ama sen bu hayvanı doğal ortamından yakqalayacak bir insanı bu hayvanı alarak 2. 3. ... yakalanması için teşvşik etmiş olmazmısın saygılarımla vipera

img

vipera

19 yıl 10 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Mercan Shark, Bu forumu arasıra okuyorum da hemen heryerde elimde green tree python var ve türkiye de benden başka kimsede yok diyorsun. Nasıl bu kadar eminsin senden başka kimsede olmadığından. Bişey demiyim dedim ama baktım burada da senin green tree python karşıma çıktı dayanamadım yazayım dedim. Bende de bir adet green tree python var ama hiç bende var kimsede yok oh canıma deysin gibi triplere girmiyorum. Bu arada isteyene green tree python getiririm. Fiyatı 2000 USD

img

coral

20 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

coral ben onu ovgu olarak yazmıorum ve aldigimdan beri arastırıorum turkiyede hic bir yerde bulamadim varsa resmini yolasana sende senin getirdiklerin kac aylık buyukmu kucukmu ns nerde oturuosun kac senedn beri besliosun benimki okuduysan 2.5 yasinda suanda disi seninki ne istersen ciflestirebiliriz kac yasinda suanda seninki ayrica buyuk bi ihtimal satmak zorunda kalacagim ilgilenenler nodan ulasabilir 2000$ herseyini verecegim 2 adet ozel yılan masasi ve teraryumu 0535 434 05 80 fiatta biseyler yapabiliriz