Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Sürüngen Genel

Mesaj Ekle

Hayvansever arkadaşlar lütfen ilgilenin!

Ben İzmir hayvanat bahçesinde gördüğüm manzaraya çok üzüldüm eğer sizde orda minik hamsterlerin her gün yılana canlı yem olarak verilmesine razı değilseniz lütfen bunu İzmir belediyesinin [email protected] mailine gönderin o minik canlılar kurtulsun.Ben bunu dohayko derneğine yazdım ve çoğu derneğe.Yılanlarında illaki canlı yem yemesi gerekmiyormuş süt ve ekmek versen de yerlermiş nasıl alıştırırsan.İnanın ki o minik hayvanın orda ölümü beklemesi ve hiç birşeyden habersiz yılanın suyundan içip ordan oraya koşturması çok üzücüydü.Tüm hayvanseverlerin bunu belediyenin mail adresine bildirmesini rica ediyorum.

img

fundaer

19 yıl 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben katılmıyorum düşüncenize. Yılanlar ömürlerinin sonuna kadar her zaman o dediklerinizle beslenemezler. Avlanarak beslenen bütün hayvanlar, canlı yeme ihtiyaç duyarlar. Yazık olur diye, tavuk üretme çiftliklerindeki güzelim civcivleride büyütüp kesmeyelim, balık tutmayalım, ekmek arası döner yemeyelim. Siz mesela, her gün sadece ekmek yiyerek ne kadar yaşayabilirsiniz? Hamsterlere yazık da yılana değil mi? Hamster da solucan, böcek yiyor. O zaman solucana da yazık. Tüylü hayvan şirin oluyor diye ayrıcalıklı mı olsun yoksa? Hayvan hayvadır! Hayvanları koruma derneğinin bütün yöneticilerine de gülüyorum; bir süs köpeğine milyonlar harcarlar, evlerinde hamamböceği veya sinek görse terlikle şak öldürürler! Hayvan kıllı olunca, bizanstaki gibi asillerden mi oluyor? Yılanın hamsterları yemesi gayet doğaldır. Bu uygulama dünyanın her yerindeki uygulamayla aynı. Coşkun Oğuz NAMLI.

img

kertenkeleci

19 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Duygusallığını anlayabiliyorum fakat doğanın kanunu bu, biz de doğal bir ortam+sistem yaratmak istiyorsak bu kanuna uymalıyız. Saygılar...

bence hayvanat bahçesi diye bi kavram olmaması gerekiyor zaten,hayvanat bahçelerinde vahşi hayvanları alıp kafeslere tıkıyorlar ve fundaer`in yazdığı gibi sonra o hayvanlara yemek yetiştirmeye çalışıyorlar...eğer bu yılanlar hayvanat bahçelerine alınmasaydı doğada kendi yemeklerini kendileri bulacaklardı ve bu da doğanın kanunu..ama hayvanat bahçeleri olduğu sürece zavallı küçük hemstırlar ölüme yollanacaklar...

img

şilacık

19 yıl 8 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Şilacık güzel demiş. İnsanlar bencillik yaparak hayvanat bahçelerinde vahşi hayvanların gerçeklerine bakma isteklerinden vazgeçip, birebir ölçülerindeki plastik modellerine bakmakla yetinebilseler ortada sorun kalmaz. O hayvanları hapsederek kendi ayağınıza, şehirlere getirerek seyretmek olmaz. Ahlaki olan; onları bulundukları yerlerde seyretmektir. Olay tamamen insanların bencilliği...

img

kertenkeleci

19 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaslar aman ole bişey yapmayın,o yılanar sadece ve sadece hemen hemen canlı yemle beslenirler...yok süt ve ekmeğe alıştırırsan onu yermiş..bunlar cok komik şeyler bence bilmediğiniz bişeye bu sekilde müdahele etmeyin zaten netice de alamazsınız ama cok komik olur...duygusallıgınızı anlıyorum ama gereksiz ve bilincsizlikten olduugunu soylemem gerek.sadece size degil bence ulkedeki herkes için gecerli (yılan konusunda) yılanlar ekmek süt fln bunlar cooookkk komik şeyler lutfen yapmayın bi de kucuk hamster bir oraya bir buraya kosup bilmeden yılanın kabından su içiyor ...bu sekilde de film senaryosu yazmayın..(lafım size değil) sıkıldım artık!gidip once ogrenilsin alınsın bi beslenilsin yılanlar piskopat katiller deil sadece besleniyor hayvan hakkında denilenlerden habersiz...kaldı ki hamster dediin hayvan yavrusunu yer...sadece ve sadece okuyanlar gercegi bilsin diye yazıyoru myoksa cevap atmak bile olmaz sen gidip boa ya pitona hamster yerine ekmek ver ole gitsin...olayın derinine de inilmesi gerekildiğini dusunuyorum o hayvan ac mı kalacak,o hamster hep yasayacakmı,o hamster zaten yem için üretilmedi mi,bunu düşünenler hiç yedikleri tavukların yunmurtaların vs. üretildigi cok daha enteresan ortam ve teknikleri (matrix halt etmiş) bilmiyorlarmı ....öff neyse düşünmeden hareket etmeyelim..duygusallık olabilir ama burada kitle alıp mantıksız gereksiz..sadece sizin için buyuk gaf

img

cang

20 yıl 5 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle dediklerine hiçbir şekilde katılmıyorum.Bir kere demişsin ki -illa ki canlı yem yemesi gerekmiyormuş,süt ve ekmek versen de yerlermiş-bunu sana kim söyledi  bilmiyorum ama tam anlamıyla komedi.Yılanlar her zaman canlı yem yerler.Bu fare olur hamster olur tavşan olur.Sonuçta bunlar da artık birer pet hayvanı ve evlerimize kadar girdi.Bizler de sahipleri olarak beslediğimiz yılanın en temel ihtiyacı olan beslenme gereksinimini yerine getirmek zorundayız.Bunun için de tabiki bir hamsterı bir fareyi feda edeceğiz çünkü başka seçeneğimiz yok.Bunu istediğin hayvan hakları savunucularına gönder,söyle hiç önemli değil.Çünkü bu konuda yapabilecekleri hiç bir şey yok.Ayrıca İzmir Hayvanat Bahçesi`ne de hiç bir şekilde laf söylemeye hakkın yok.Ordaki çalışan insanlar bu işi iyi bilen ve severek yapan insanlardır.

Yalnız süt-ekmek olayı beni kopardı belirtmek istedim.Kimden duyduysan gerçekten komik insanmış.Çağımızda elimizde bu kadar olanaklar varken bilgi çağı olarak adlandırılırken bu kadar cahil insanların kalması,en önemlisi de bilmediği konu hakkında yorumlar yapması gerçekten çok acı.Yazık çok yazık...

city35

img

city35_

18 yıl 9 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sn fundaer üzülmenizi anlıyorum ancak arkadaşlarında bahsettiği gibi bu onların dogası geregi olan bir sey yılanlar ekmek süt yemez onlar kedi değil yılanlar canlı beslenirler etle yada her hanği bir yemle beslenemezler İzmir belediyesinin [email protected] mail gönderilmesininde bir yararı olacagını sanmıyorum

img

unbalanced

14 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ