Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

1000 KM LİK YOL. :((

Merhabalar hepinize. Benim henüz bir kapluşum yok ama haziran ayında alıcam. Hazırlıklarada başladım akvaryum için. Neyse ama kapluşu aldıktan 5-10 gün sonra istanbuldan şehir dışına çıkmamız gerekli.( Giresuna ) Yol da yaklaşık 1000 km. (Kaplumbağamı bakması için bırakabileceğim kimse de yok.) Yani onu da yanımda götürmeliyim. Arabayla gidicez 15 saat sürecek. Kaplumbağamı oraya kadar sağlklı bir şekilde nasıl götürebilirim. Teşekkürler..

merhaba yuku Henüz kaplumbağa almadığına göre bence seyahatten sonra kaplumbağanı alman çok daha sağlıklı. Eğer şu anda kaplumbağan olsaydı yine arkadaşlar çözüm bulurdu. ama madem henüz almamışsın döndükten sonra al bence. En sağlıklısı bu

sana en iyi yardımı mono_blaine yapacaktır.Oda aynı yolda su kaplumbağası getirip götürüyor çünkü :)

img

frozen

18 yıl 5 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Nedir bu kadar acil olan? Giresundan dönünce alsan ? Hem onların düzenini bozmamış olursun, hemde henüz pet shop un kötü bakım ortamından kurtulmuş gücsüz kaplumbağalarını riske atmamış olursun.

img

yasdal

18 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence de geldiğinde al.Ama illede ben şimdi alıcam diyosan da,bazı pet shoplarda satılan kaplumbağa taşıma kaplarından al bir tane.Tutma yeri,hava alacağı delikleri falan da var üstlerinde.Güzel güzel suyunu da koy (molalarda yemini ver,gerekiyosa suyunu değiştir) bunlar yetecektir kapluşun için.

evet yuku...bu ne acele..memleketiMden(GÖRELE) :=))) döndükten sonra alsana şu kapluşları.AMA illaa alcam diyosan çağlayılmaz yolculuk konusunda uzman...

img

foxx

18 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba. Bende aynı şeyleri düşündüm. O mi,mmacık bedenini riske atmaya gerek yok. En mantıklısı geldikten sonra almak... Cevaplayan herkese teşekür. ;D

bence de döndükten sonra alman daha iyi çünkü kaplumbağanın akvaryumcuda yaşadığı hayat zaten yolculuk gibi bişey. ikisi de travmatik bi olay yani. onu eve getirip bir süre bakılması gerektiği gibi bakacaksın ama sonra 15 saatlik yolculuğa çıkaracaksın. biraz dayan bence. ama illa alıcam diyosan koy bi kaba, fazla sıcaklık değişimine maruz bırakma ve kuru taşı. ama kendi arabanızsa arada bi suya sokman iyi olabilir zira 15 saat biraz fazla gibi.

img

mono_blaine

18 yıl 7 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende geldikten sonra alman taraftarıyım önceden yerlerini hazırlayan iyi bir bakıcı olduğun aşikar bu kadar düşünceli biri olduğuna göre döndükte sona almanında daha iyi olduğun düşünmüşsündür ama olaya diğer açıdan bakarsak sen giresunda yaşıor ve akvaryumunda ordaysa istanbuldan alıp oraya temelli götüreceksin sanırım o zamanda bir kaba koyup içine sünger koyman (sarsıntı geçimesin strese girmesin diye) birazda su koyman en iyisi

img

sevimliit

14 yıl 1 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

4 yıl önceki bir mesaja yanıt vermişsiniz.

img

yasdal

18 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ